В Україні набирає обертів новий вид онлайн-шахрайства у TikTok

В Україні набирає обертів новий вид онлайн-шахрайства. Аферисти пропонують людям за грошову винагороду переглядати відео в соціальних мережах і ставити “лайки”. Як не потрапити на гачок аферистів – читайте в матеріалі «Наше місто».

Аферисти здійснюють розсилку в популярних месенджерах, пропонуючи заробіток за “лайки” під відео в TikTok. Для цього вони просять користувачів перейти за посиланнями, де потрібно ввести персональні дані, зокрема інформацію про банківську картку.

Після цього аферисти пропонують приєднатися до так званої робочої групи, де можна заробити значно більше. Громадянин отримує завдання оплатити придбання товарів чи послуг, визначених адміністратором групи. Для першого разу це відносно невелика сума. Якщо користувач виконає завдання, він може отримати виплату на картку. Це робиться для того, щоб шахраї втерлися в довіру.

Зловмисники створюють сайти-двійники популярних інтернет-магазинів, на яких пропонують придбати товари за значно нижчими цінами, ніж в оригінальних магазинах. Щоб заманити жертв, шахраї використовують яскраві рекламні банери, а також публікують відгуки про товар від фейкових покупців.

Після того, як жертва заповнює форму замовлення, зловмисники отримують доступ до її особистих даних, у тому числі до номера банківської картки. Далі вони використовують ці дані для здійснення шахрайських операцій.

Як не стати жертвою шахраїв

Щоб уберегтися від шахрайства, кіберполіція рекомендує дотримуватися таких правил:

  • Не довіряйте вакансіям з “легкими” грошима. Якщо вам пропонують надто привабливу роботу, яка не вимагає особливих знань чи навичок, то це, найімовірніше, шахрайство.
  • Не здійснюйте переказів коштів на невідомі рахунки. Якщо ви не знаєте, кому перераховуєте гроші, то це може бути небезпечно.
  • Не повідомляйте конфіденційні дані стороннім людям. Пам’ятайте, що номери карток, паролі та інші особисті дані не повинні потрапляти до рук сторонніх осіб.
  • Не вводьте конфіденційні дані на підозрілих сайтах. Якщо ви не впевнені в надійності сайту, то не вводьте на ньому свої дані.
  • Не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями. За ними може ховатися фішинговий ресурс, який може використовуватися для крадіжки ваших даних.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: