В Дніпропетровській області припинили діяльність великого наркокартелю

На Дніпропетровщині припинили діяльність потужного наркокартелю. До складу банди, яка налагодила виготовлення та продаж синтетичних наркотиків по всій Україні, входило майже чотири десятки осіб. Більшість фігурантів має кримінальне минуле. Щомісячний прибуток від продажу метамфетаміну складав понад один мільйон доларів США. Крім великої партії зілля, у зловмисників вилучили 17 мільйонів гривень, вогнепальну зброю, престижні іномарки та чималу кількіть антикваріату.

Про це повыдомляє “ДніпроТВ“.

Масштабну спецоперацію Нацполіція провела на Дніпропетровщині. Тут припинили діяльність наркокартелю, учасники якого забезпечували синтетичними наркотиками майже всі регіони України. Протягом доби правоохоронцям вдалося затримати 37 членів банди та провести понад 200 обшуків.

Наталія Калиновська, речниця Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції: «Мережа наркокартелю складалася з трьох злочинних організацій та шести організованих груп. Організатори ретельно підбирали «персонал». У злочинній спільноті була чітка ієрархія та розподіл ролей. При цьому, аби зберегти автономію і ускладнити процес документування, представники відокремлених ланок майже не контактували один з одним. Таким чином затримані правоохоронцями збувачі не володіли інформацією про діяльність усього наркокартелю». 

В поліції наголошують: оперативні розробки наркокартелю тривали майже рік і тримались в суворій таємниці. Про дату, час та місце проведення спецоперації знала обмежена кількість правоохоронців. Завдяки цьому вдалося виявити не лише місця виготовлення наркотиків, а й простежити способи та канали їх збуту.

Наталія Калиновська, речниця Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції: «Для безперебійного виготовлення метамфетаміну ділки організували діяльність мережі нарколабораторій в Кривому Розі. Їх потужності дозволяли в промислових масштабах виготовляти щомісяця до 40 кг готових психотропів».

В кожній області фігуранти облаштували пункти зберігання наркотиків, а далі через кур’єрську мережу реалізовували зілля шляхом «закладок» або «з рук у руки».

Наталія Калиновська, речниця Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції: «Кошти від збуту наркотиків, а це понад мільйон доларів США «прибутку» щомісяця, лідери угруповань передавали керівникам злочинної спільноти, так звані «двадцятівські», які в свою чергу розподіляли їх між усіма задіяними в наркобізнесі особами». 

В активній фазі спецоперації взяли участь понад 1000 правохоронців. Під час обшуків у зловмисників вилучили велику партію наркотиків. А ще — значні суми готівки, зброю, банківські картки, понад 40 автомобілів, антикваріат. Підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: