В Дніпропетровській обласній раді відбулась IX сесія 2021-го року. На ній депутати ухвалили бюджет регіону на наступний 2022 рік.

Проєкт кошторису підтримали 92 депутати. Загальний ресурс обласного бюджету на наступний рік склав 11.2 млрд грн. Це на 2 млрд грн більше, ніж плановий бюджет області торік. Основними напрямками фінансування у 2022-му стануть: сфера охорони здоров’я, освітня галузь, соціальниц захист, спорт й культура.

Трансферти з державного бюджету в наступному році становитимуть 2,4 мільярди гривень. З них 786 млн грн – освітня субвенція, 180 млн грн – на підтримку закладів охорони здоров’я. 1,1 млрд грн закладено на будівництво, реконструкції та ремонти доріг. До цієї суми додається ще понад 300 млн з обласного бюджету.

Також ми маємо перевиконання бюджету цього року, тож, 508, 9 млн грн депутати спрямували на боротьбу із COVID-19. 190,8 млн з них підуть на придбання обладнання для обласних закладів охорони здоров’я. 318,1 млн — це субвенція з обласного бюджету бюджетам територіальних громад області для забезпечення централізованою подачею кисню ліжкового фонду місцевих закладів охорони здоров’я. 3,5 млн — це виплати одноразової грошової допомоги незахищеним верствам населення та медичним і іншим працівникам, які захворіли на гостру респіраторну хворобу COVID-19, — розповів Микола Лукашук.

Дохідна частина обласного бюджету 2021 збільшилася і за рахунок трансфертів з держбюджету на загальну суму 282,6 млн грн. Більша частина з них піде на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери. 56, 5 млн з обласного бюджету — на оплату енергоносіїв бюджетним установам.
10 млн грн — забезпечення виплати стипендій студентам закладів фахової передвищої освіти та професійно-технічної освіти. 2,3 млн — для придбання мікроавтобусів, а також харчоблоків у закладах освіти.
У бюджеті ж наступного року збільшаться й соціальні виплати. Стипендії для учнів ПТНЗ зростуть у 2.5 рази, для студентів фахової передвищої та вищої освіти — у 1.5. Підтримали депутати і регіональні програми. На наступний рік заплановано оздоровлення близько 80 тисяч дітей області. В програмі соціального захисту закладено 36,2 млн грн матеріальної допомоги на виплати для медиків, які перехворіли на COVID-19. 15.2 млн грн спрямують на допомогу малозабезпеченим верствам населення. А щомісячні виплати членам сімей загиблих в АТО/ООС затверджені у розмірі 10.8 млн грн.

З’явилась і нова програма розвитку та функціонування української мови та державності. Вона діятиме з 2022 по 2026 рік. Передбачає ряд заходів із захисту і пропагування державної мови у всіх сферах суспільного життя.

Серед іншого депутати підтримали рішення про безоплатне відвідання театрів області учасниками АТО/ООС, їх рідними та сім’ями загиблих бійців. А також вчергове проголосували про безкоштовне відвідування Музею АТО. Одним з важливих рішень сесії було надання статусу національного Дніпропетровському театру опери в балету.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламные блоки позволяют нам оставаться независимыми СМИ, а вам – получать самые свежие новости под ними. Scroll down!

Присоединяйтесь также к 49000 в Google News. Следите за последними новостями!Присоединиться
Главное за день
logo-bottom
© 2022, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: