«Умка» хоче до «бабусі»: Сергія Олійника, наглядача від російського злодійського світу, судитимуть у Бабушкінському районному суді Дніпра

22 серпня Касаційний кримінальний суд прийняв для злодія в законі “царський підгін” до Дня незалежності: судді задовольнили прохання захисників Сергія Олійника перенести слухання його справи з Печерського суду міста Києва до Бабушкінського районного суду Дніпра.

“У клопотанні сторона захисту наполягає на тому, що зазначене кримінальне провадження надійшло до Печерського районного суду м. Києва з порушенням правил підсудності. Просить направити кримінальне провадження до суду першої інстанції за місцем вчинення злочину, а саме до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська”, – цитата з рішення суду.

Епопея з справою Сергія Олійника, включеного РНБО до списку “злодіїв у законі”, триває вже два роки. У травні 2021 року його фактично спіймали за ногу при спробі полетіти з країни. Але невдовзі після цього він був випущений під заставу. 27 грудня 2022 року “злодіїв у законі” знову затримали.

Російський злочинний світ

Умка був коронований у Санкт-Петербурзі у 2014 році. З російського боку “хрещеними батьками” Умки називають пітерських злодіїв Андрія Мірича та Альберта Рудого. Цих особистостей давно називають “шістками ФСБ”. Проте, в російському злочинному світі лишилося мало тих, кого не завербували чекісти.

Коронацію Олійника забезпечував його старший товариш – Олександр Петровський (Налекрешвілі, він же – Нарік), який ще на початку своєї злочинної кар’єри був завербований російськими спецслужбами. Тому “ОЗУ Наріка” тісно пов’язане з російським мафіозним світом. Його куратором з Москви є Умар Джабраїлов, який стежить за “кавказькими ОЗУ” в Росії та Україні. Нарік не тільки забезпечував росіянам входження у легальні галузі української економіки, але й обслуговував їх брудні замовлення. Наприклад, резонансне вбивство Щербаня, де дивним чином переплітались інтереси Павла Лазаренка та того самого Джабраїлова, а вирішував проблеми обох саме дніпровський злочинний клан.

Московський куратор Наріка та Рамзана Кадирова

Та сама «дніпропетровська братва»

Після анексії Криму та окупації частини Донбасу “ОЗУ Наріка” разом зі своїми російськими “бізнес-партнерами” забезпечувало контрабанду вугілля, бензину, продуктів, медикаментів, а також наркотрафік через сірі зони. Про це домовлялися на зустрічах у Ростові, про що писала опозиційна “Нова російська газета”.

Умка та його люди регулярно виїжджали до Росії, брали участь у багатьох злочинних “івентах”. З 2021 року Сергій Олійник змушений підтримувати зв’язок з московськими кураторами онлайн. Проте від “ОЗУ Наріка” до рф як і раніше їздять представники, та й сам кримінальний авторитет покинув Україну після початку повномасштабного російського вторгнення. Тепер зустрічатися з московськими кураторами він вважає зручнішим та безпечнішим у Відні, ніж у Ростові.

Наразі Олійнику пред’явлено підозру за статтею 255-1 Кримінального кодексу (поширення злочинного впливу). У разі підтвердження провини йому загрожує від 12 до 15 років позбавлення волі.

Найбільша інтрига – чи зможе Бабушкінський суд Дніпра розпочати реальну посадку членів російського мафіозного клану? Адже з якихось причин злодій у законі хоче почути вирок Феміди у стінах саме цього закладу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: