Українці отримали платіжки за електроенергію з новими тарифами: як уже зараз платити вдвічі менше

Українці у липні отримають перші платіжки за електроенергію з урахуванням підвищення тарифу. Сім’я, яка витрачає 200 кВт*годину струму на місяць, замість 288 грн (за тарифом 1,44 грн за кВт*годину, який діяв до червня) заплатить 528 грн. Однак у кожного українця є можливість перейти на двозонний тариф і в період з 23 до 7 ранку платити вдвічі менше.

Як йдеться на сайті Держагентства з питань енергоефективності, двозонний лічильник можна купити самостійно, проте варто проконсультуватися зі своїм постачальником електроенергії та уточнити, з якими моделями він працює.

Вартість лічильника становить близько 2,5-3 тис. грн. Купивши прилад обліку, його мають параметризувати. Цим займається оператор системи розподілу, ціна становить близько 1 тис. грн з виїздом до вас додому. Після цього потрібно з паспортом, договором на постачання струму, копіями документа про купівлю рахунку, актом параметризації зробити заявку на підключення лічильника.

Крім того, комплексну послугу (і купують, і встановлюють) надають і постачальники струму. Про умови можна дізнатися у свого постачальника електроенергії.

Як ще економити:

Значної економії можна досягти, правильно вибираючи техніку. Наприклад, холодильник класу А споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого самого обсягу класу В.

Почати можна із заміни всіх ламп на енергоефективні. Датчики руху – можливість заощаджувати електроенергію, коли вона не потрібна. У багатоквартирних будинках їх слід встановити у коридорах, під’їзді, на сходах та інших місцях спільного користування. У приватному будинку – біля дверей та у дворі.

Режим очікування для комп’ютера є доречним, якщо залишати його на кілька хвилин, а не на всю ніч. Необхідно вимикати пристрої, якими ніхто не користується. А ще краще – вимикати штекер із розетки. Це не лише дасть змогу заощадити електроенергію, а й убереже пристрої від впливу можливих перепадів електроенергії. Можна також встановити автоматичні вимикачі.

“Прості побутові речі часто зберігають значну кількість газу та електроенергії. Наприклад, холодильник має розташовуватися подалі від плити, нагрівача, колонки або бойлера, батареї та прямих сонячних променів, а сучасні пристрої для приготування їжі, наприклад, мультиварки, дають можливість готувати 2-3 страви одночасно, що зберігає як газ, так і електроенергію”, – йдеться у повідомленні Держагентства.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: