У Кам’янському шахрай видурив у чоловіка 900 євро за списання з військового обліку

Мешканець Кам’янського запевнив військовозобов’язаного, що має необхідні зв’язки і за 4000 євро може посприяти у отриманні ним медичних документів, необхідних для списання з військового обліку. Насправді шахрай не мав наміру вирішувати питання щодо виготовлення обіцяних документів і, отримавши від потерпілого 900 євро, розпорядився цими коштами на власний розсуд. Цього тижня Дніпровський райсуд виніс йому вирок. Про це повідомляє 49000 з посиланням на Sobitie.

У матеріалах справи зазначається, що засуджений познайомився з потерпілим через свого товариша в середині липня 2023 року   та розповів йому про можливість отримати документи, необхідні для «списання» з військового обліку та подальшого уникнення мобілізації.

Він запевнив, що має зв’язки з заступником начальника Головного управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області – начальником управління обслуговування громадян, яка, в свою чергу, має зв’язки зі службовими особами лікарень міста Дніпро та за неправомірну вигоду у розмірі 4000 євро може сприяти у виготовленні документів про проходження потерпілим лікування в Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. І.І. Мечникова, на підставі яких у останнього буде можливість отримати відстрочку від проходження служби в Збройних силах України з подальшим списанням з військового обліку.

Пізніше, у жовтні 2023 року, при особистій зустрічі шахрай  повідомив потерпілому, що необхідно надати спочатку 500 євро для виготовлення «первинних документів» і в середині листопада отримав від нього ці кошти. Надалі він ще двічі зустрічався з потерпілим – у листопаді 2023 року і у січні 2024-го – і під час кожної зустрічі отримував від нього по 200 євро. Таким чином, шахрай заволодів грошовими коштами потерпілого на загальну суму 900 євро, що є еквівалентом 35 696 грн 10 коп., якими розпорядився на власний розсуд.

25 квітня Дніпровський районний суд визнав чоловіка винним у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 190 (заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство)), ч.4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч.1 ст. 369 (підбурювання до закінченого замаху на надання службовій особі неправомірної вигоди за вчинення службовою особою в інтересах того, хто надає таку вигоду будь-якої дії з використанням службового становища) КК України, і призначив йому покарання у вигляді штрафу у розмірі 2400 (дві тисячі чотириста) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 гривень.

З урахуванням майнового стану засудженого, виплату штрафу йому розстрочили на рік дванадцятьма рівними частинами по 3400 гривень щомісяця.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: