У Дніпрі працює Центр допомоги людям з інвалідністю

До війни соціальна адаптація, а зараз — тимчасовий прихисток. У Дніпрі працює Центр допомоги людям з інвалідністю. З початком повномасштабного вторгнення там приймають переселенців із прифронтових районів. Більшість мешканців центру прикуті до інвалідних візків. Чим саме їм допомагають? Розповіли на телеканалі ДніпроTV.

Наталя виїхала з родиною зі Слов’янска 4 місяці тому. У Дніпрі переселенці знайшли прихисток у центрі реабілітації для людей з інвалідністю.

Наталя Баретко, переселенка з міста Слов’янськ: «Сюди я приїхала з донькою та чоловіком. Чоловік — інвалід 3 групи, я —інвалід 2 групи та з нами дочка 14 років, і ще тварина – кіт. Сюди ми приїхали на 3-4 дні, але, як бачите, ми ще тут через те, що вирішили виїхати за кордон, оформляли документи і вже цієї суботи, завтра, ми вже їдемо».

Центр організували волонтери громадської організації, яка допомагає людям з інвалідністю. На початку війни добровольці евакуювали з атакованих рашистами міст понад 450 осіб.

Ольга Волкова, голова ГО «Океан Добра»: «21 ми зайшли, 24 ми прийняли першу групу — це було 20 людей з Авдіївки та з Маріуполя. На сьогоднішній день через наш центр пройшло 1700 людей. Ну, у нас постійні послуги — це пункт тимчасового проживання, тобто це люди, які не можуть доглядати за собою. У нас будуть лікарі-реабілітологи, які на фізичній реабілітації, які допомагатимуть людям після інсульту».

У центрі допомоги переселенцям люди знаходяться, доки їм не знайдуть більш безпечне місце. Підтримку, в тому числі фінансову, надає Дніпровська міськрада.

Ірина Максименко, начальниця управління соцзахисту населення департаменту соціальної політики ДМР: «Традиційно ми надаємо матеріальну допомогу для людей з інвалідністю. В цьому році це буде 1700, які отримали матеріальну допомогу від міста у сумі 2 тисячі гривень — це категорії дітей з інвалідністю, що стали на облік цього року, тобто дитина отримала групу з інвалідності цього року. Також надаємо допомогу активним членам громадських організацій, ми їх також підтримуємо».

Зараз готується розпорядження міського голови Дніпра про надання матеріальної допомоги особам з інвалідністю по зору, по слуху. Дітям, які вперше отримали інвалідність, активним членам громадських організацій для людей з інвалідністю.
Кожен отримає по 2 тисячі гривень. Загальна сума видатків – більше 3,5 мільйонів гривень.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: