Робота в Дніпрі: чи можна офіційно працювати на двох різних підприємствах

У цей нелегкий час дуже важлива наявність постійної роботи і стабільного заробітку. Але інколи життєві обставини змушують людину шукати додаткову роботу для поліпшення свого матеріального становища. Коли люди все ж таки вирішують знайти додаткову роботу, то в них дуже часто постає питання, чи можливо офіційно працювати одночасно на двох різних підприємствах. На нього відповіли в департаменті правого забезпечення Дніпровської міськради.

Згідно частиною 2 статті 21 Кодексу законів про працю, працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Тобто, якщо ви плануєте працювати на двох різних підприємствах у вільний від основної роботи час, ви маєте право працювати за сумісництвом.

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця – фізичної особи.

Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.

Якщо особа планує працювати за сумісництвом, то їй потрібно подати до роботодавця заяву про прийняття на роботу за сумісництвом. Після цього роботодавець видає наказ про прийняття на роботу за сумісництвом.

У наказі обумовлюється режим роботи та порядок оплати праці.

Запис про роботу за сумісництвом, за бажанням працівника, заноситься до трудової книжки за основним місцем роботи на підставі довідки з місця роботи за сумісництвом. При цьому особа не можете виконувати свої трудові обов’язки одночасно (в одні й ті ж години) за основним місцем роботи і місцем роботи за сумісництвом.

За матеріалами Наше місто.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: