У Дніпрі абоненти заборгували космічну суму за тепло: кого відключатимуть від послуг

У Дніпрі абоненти заборгували за послуги теплопостачання 1 мільярд 600 мільйонів гривень. Деякі споживачі не платять взагалі ні копійки за тепло роками. У січні цього року Кабмін зняв мораторій на відключення злісних боржників від комунальних послуг. І тому комунальники вимушені вдаватися до непопулярних заходів – нагадувати боржникам про необхідність сплачувати за послуги, відключати від них, та у ряді випадків звертатися до суду. Про це повідомляє 49000 із посиланням на Дніпровську міську раду.

Так, мешканці будинку № 2 по вул. Радистів заборгували за тепло майже 1 мільйон гривень. Кабмін дозволив відключати злісних неплатників, тому КП “Теплоенерго” має право припинення послуг своїм боржникам.

“У цьому будинку 186 квартир заборгували підприємству майже 959 тисяч грн. Ми проінформували оголошенням на під’їздах. У боржників є місяць, щоб звернутись до КП і укласти договір про реструктуризацію. Якщо цього не буде, підприємство буде вимушене припинити надання тепла. Ба більше, звернеться за захистом своїх прав до суду. А це — потягне за собою фінансові наслідки: нарахування штрафів, пені, інфляційних нарахувань, відсотків річних на прострочену заборгованість”, – уточнює помічниця директора КП «Теплоенерго» Дніпровської міськради Анастасія Сухіна.

Представники ОСББ постійно проводять інформаційну роботу із мешканцями будинку.

“Ми інформуємо про борги на зібраннях. По декількох під’їздах у нас вже 300 тисяч гривень боргу. Тобто мешканці не сплачують роками. Ми контактуємо із КП “Теплоенерго” й надалі наголошуватимемо на сплаті за тепло”, – розповів виконавчий директор ОСББ “Радист-2” Олег Брославець.

Щомісячна сплата за тепло – це надання якісних послуг комунальним підприємством.

“Це зарплатня наших працівників. Вони щодня виходять на роботу й, не дивлячись на відсутність справної оплати за послуги, надають їх. Ми втрачаємо кошти за енергоносії, на аварійні роботи. У міжопалювальний сезон – на капремонти та реконструкцію устаткування. А із загальним боргом у 1 млрд 600 млн грн — це стане неможливим”, – уточнила Анастасія Сухіна.

У дніпровському КП “Теплоенерго” просять містян просять укладати договори про реструктуризацію боргу перед комунальним підприємством та нагадують, що платіжна дисципліна споживачів є одним із важливих елементів забезпечення стабільної роботи підприємства у мирний час, та вкрай важлива у воєнний.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: