Транзит російського газу через Україну може припинитися до кінця 2024 року – Галущенко

Шанси Києва і Москви домовитися про продовження п’ятирічного контракту на транзит газу, підписаного в 2019 році, невеликі.

Про це в інтерв’ю Financial Times заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.

За словами міністра, один з останніх шляхів, якими російський газ надходить до Європи, може бути перекритий до кінця наступного року, коли закінчиться термін дії контракту України з «Газпромом».

«Я дійсно не уявляю, як це може бути на двосторонній основі», — сказав Галущенко, відповідаючи на запитання, чи буде Україна готова переглянути угоду з Москвою після минулорічного вторгнення.

«Я можу сказати, що ми готуємо нашу систему до скорочення поставок», — додав він.

«Рішення Москви скоротити постачання газу до Європи минулого року спровокувало енергетичну кризу, розпаливши інфляцію і підвищивши вартість життя на всьому континенті. Але в той час як кілька маршрутів було перекрито, український газопровід є одним з двох, які продовжують постачати газ, хоча і в зменшених обсягах.

За даними енергетичної консалтингової компанії ICIS, у травні Австрія отримувала близько половини імпорту російського газу через Україну, тоді як Словаччина — 95%, — пише FT.

Міністр енергетики заявив, що Європа буде відносно готова до подальшого зниження поставок, оскільки їй вже доводилося адаптуватися до подібних скорочень у минулому шляхом зменшення попиту та пошуку альтернативних джерел імпорту, таких як скраплений природний газ.

«Але це перше визнання з боку Києва, що контракт, ймовірно, буде розірвано наприкінці наступного року», — підкреслює FT.

Без українського транзитного маршруту єдиним трубопроводом з Росії, який досі постачає газ до Європи, був би «Турецький потік», на який у травні припадало трохи менше 3% європейського газового імпорту, додає газета.

Хоча Галущенко припустив, що європейські політики можуть захотіти переглянути контракт — як це сталося у 2019 році, коли делегація ЄС виступила посередником на тристоронніх переговорах з Росією та Україною, — аналітики кажуть, що це малоймовірно, зважаючи на складні перспективи проведення переговорів з Москвою.

Європейська комісія відмовилася коментувати, чи намагатиметься вона ініціювати переговори з Росією щодо продовження контракту.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: