Такого не було з початку повномасштабної війни: в Україні різко змінилася ситуація на ринку праці

В Україні різко змінилася ситуація на ринку праці. Кількість вакансій практично досягла довоєнного рівня, а працівників критично не вистачає.

Найпопулярніші сфери: пропозиції для робітників, торгівля та сфера послуг. «Ринок претендента повертається», — констатує операційна директорка компанії GRC Наталія Слинько. За її словами, кількість вакансій зашкалює і вже сягає рівня до повномасштабної війни. Водночас кількість фахівців, які шукають роботу, значно менша.

Про дефіцит робочих кадрів говорять і великі компанії. Найбільша проблема, пояснює Слинько, знайти спеціаліста з досвідом роботи. Для навчання ресурсів немає, інакше той, хто навчатиме, не зможе виконувати свою основну роботу.

«Є кілька причин такої ситуації. Це і мобілізація чоловіків, і внутрішня міграція, яка впливає на структурне безробіття. Переїжджають люди в ті регіони, в яких їхні навички не затребувані. – каже експертка.

Багато компаній, співробітники яких знаходилися за кордоном. Вони почали відкривати свої офіси, повертають працівників назад. Але далеко не всі готові повертатися з урахуванням ризиків для безпеки. Тоді їм починають шукати заміну. До того ж йде процес інтеграції біженців. Частина співробітників, які продовжували працювати на українські компанії за кордоном, самі звільнилися та знайшли собі роботу у тих країнах, де вони знаходяться», – пояснює Наталія Слинько.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: