“Судове меню” від ресторану “Home park”

Власники ресторану, які без дозволу використовують оглядовий майданчик парку Шевченка із шикарним краєвидом на річку Дніпро, за допомогою сумнівних схем у судах “відпетляли” від законного демонтажу. Втім, історія ще не закінчена.

У Дніпрі публіка з цікавістю спостерігає за тим, як власники одного з модних ресторанів умудрилися через суди накласти арешт (!) на своє майно. Ні, ці люди цілком собі при здоровому глузді: просто за допомогою такого юридичного прийому комерсанти, у гірших дніпровських традиціях, без дозволів та потрібних документів продовжать заробляти на міській землі. Причому в “козирному” місці – на оглядовому майданчику парку Шевченка.

На жаль, недореформовані, слабко працюючі та перевантажені суди – найсерйозніший ризик для України. Через проблеми, якими обтяжена судова система, страждає економіка держави у найскладніший воєнний час. Під загрозою – європейські перспективи країни, які мають відкритись після нашої Перемоги.

Що далеко ходити: історія з рестораном «Home park» – показовий приклад того, як спритні комерсанти цинічно використовують судові механізми, щоб оминати норми та вимоги законодавства. І заробляти на тому, що їм не належить.

Біль всім дніпрян – т.зв. “літні майданчики”, які ресторатори, власники кафе, кальянних із початком теплого сезону встановлюють там, де тільки можуть. Та що там “майданчики” – під черговий питно-розважальний заклад “тишком-нишком” прихоплюються цілі великі шматки міської землі. Усі ці веселі шалмани розміщуються у т.ч. на тротуарах та пішохідних зонах, створюючи перешкоди для людей. Зрозуміло, далеко не завжди оформлюються всі документи, дозволи, що покладені за законом, і т.п. Комунальні служби Дніпра прагнуть наводити лад і боротися з незаконними “літниками”. Однак багато вульгарних комерсантів заради отримання прибутку (в т.ч. – за рахунок міської землі та комфорту городян) готові на все….

Як “прихопити” вигідний вид на Дніпро

Один із яскравих прикладів – кафе під назвою «Home park», яке розмістилося прямо на оглядовому майданчику парку ім.Шевченка. Слів немає – місце прекрасне, завидне розташування для модного ресторану.

Причому саме унікальна локація з чудовим видом на річку – одна з важливих конкурентних переваг, на якій постійно наголошують (і, мабуть, заробляють чималі гроші) господарі розважального закладу.

Наскільки взагалі етично під час війни широко витрачати гроші та пафосно пити-гуляти, поглядаючи зверхньо на Дніпро? У той час, коли дніпряни щодня ведуть боротьбу на економічному та військовому фронті, коли місто приймає та допомагає сотням тисяч переселенців, що залишилися без житла та засобів до існування, коли лікарні рятують безліч поранених військових та постраждалих від ворожих атак. Напевно, питання риторичне .

А ось і конкретніше питання. Цікаво, на якій підставі господарі ресторану (як кажуть у Дніпрі ці люди володіють кількома пафосними закладами в дуже вигідних місцях) заробляють на міській землі?

Як виявилося, розважальний заклад «Home park» займає своє вигідне та дуже вдале місце… без необхідних документів. Напевно, саме час демонтуватися? Але – не тут було…

Кафе на оглядовому майданчику парку стоїть незаконно – юридична позиція

Як виявилося, зараз немає жодного чинного договору, який надавав би кафе «Home park» право на розміщення на території Центрального парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка, уточнює представник юридичної служби міської ради Дніпра Володимир Гуртовий.

Міське комунальне підприємство “Міська інфраструктура”, на балансі якого знаходиться парк ім.Шевченка, встановило, що кафе «Home park» наразі розташовується на парковій території без правовстановлюючих документів. У відповідь на неодноразові прохання співробітників КП представники закладу жодного документа не надали.

Дію останнього договору, на підставі якого Home Park знаходиться в парку ім. Шевченка, призупинено ще у квітні 2023 року. Як пояснили юристи міської ради Дніпра, підприємець (ФОП Книш В.А.) не виконав зобов’язання за договором. Не звільнив територію парку від майна, що йому належить, і не повернув займану територію за актом приймання-передачі.

Міське комунальне підприємство “Дніпровські активи” винесло припис про усунення порушень законодавства у сфері благоустрою. Було встановлено термін для вжиття заходів. Проте представники закладу не виконали вимог, викладених у приписі.

Звісно, у відповідь на «ігнор» КП “Дніпровські активи” винесло припис уже про те, що тимчасові споруди треба знести. Це рішення підтримав і виконком міської ради Дніпра.

“Найсправедливіші у світі”: як Київський та Кіровський суди допомагають збагачуватися за рахунок Дніпра

Втім, дніпровські ресторатори не ликом шиті. І розлучатися із джерелом доходу не хочуть. Навіщо, якщо можна спробувати “вирішити питання” з Фемідою?

Для того, щоб і надалі заробляти на міській землі, власники закладу використовували сумнівні юридичні хитрощі. З високою ймовірністю використовували підставних осіб та подали позови до судів у різних містах.

Сюжет перший. Зважаючи на все, підставні особи подали позов до Київського (!) окружного адмінсуду. Предмет позову – “визнання протиправним та скасування ряду пунктів рішення виконкому Дніпровської міської ради про демонтаж тимчасових споруд”.

Не виключено, що у Києві власники ресторану (нагадаємо – “непрості люди” з “еліти” Дніпра) змогли натиснути на певні “важелі”. Було винесено судову ухвалу (“Ухвала про забезпечення позову від 05 травня 2023 року № 320/15809/23”), якою суд призупинив демонтаж конструкцій – до розгляду справи по суті. А справи у наших судах, як відомо, можуть розглядатись роками…

“Заборонити Департаменту торгівлі та реклами Дніпровської міської ради, Департаменту громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міської ради, Департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради, Комунальному підприємству “Дніпровські активи” Дніпровської міської ради, Комунальному підприємству “Муніципальна варта” Дніпровської міської ради, Комунальному підприємству “Дніпроековторресурс” Дніпровської міської ради, та будь-яким іншим особам вчиняти будь-які дії щодо демонтажу чи знесення тимчасових споруд та/або об’єктів сфери споживчого ринку, відпочинку та сфери послуг, а також будь-якого іншого майна, розташованого за адресою: м. Дніпро, парк ім. Тараса Шевченка, площа Шевченка, 1, та визначеного схемою розташування М1:500, до набрання законної сили рішенням, ухваленим за результатами судового розгляду адміністративної справи №320/15809/23 по суті.”

Зрозуміло, юридична комбінація з “забезпеченням позову” – далеко не новина для наших судів, а тим більше – для столичного суду. Можна припустити, що суддя або був дуже зайнятий (перевантажений справами тощо), не міг і не хотів розумітися на суті питання. Або в цій ситуації не виключена деяка зацікавленість – когось кимось. Розрахунок – у тому числі на те, що під час війни громадськість навряд чи розбиратиметься, що за дивні судові рішення виносяться нашвидкуруч.

Ще одне питання – “а судді хто”? Характерно, що громадськість не має змоги точно дізнатися, хто такий суддя Марич Є.В., який з далекої столиці виносить рішення щодо об’єкта, що стоїть без дозволів на муніципальній землі Дніпра. Київський ОАС на підставі війни взагалі закрив інформацію про суддів на своєму сайті. “Прозорість та відкритість судової влади”, кажете?

Сюжет другий. Паралельно з вищезазначеним позовом було подано ще один – до Кіровського райсуду Дніпра.

Нікому невідомі громадяни, від імені яких надійшло звернення до суду, схоже, розіграли нібито “майнову суперечку” між собою (формально суть позову – “визнання права власності на тимчасові споруди майнового кафе та усунення перешкод у їх користуванні”). У результаті домоглися від судді Олександри Колесніченка постанову про… арешт майна (!) – металоконструкцій, естради, кухні, меблів, туалету тощо, яке використовує кафе «Home park».

“Накласти арешт на наступне майно: металоконструкції басейну, металоконструкції фонтану, металоконструкції банкеток і залу, металоконструкції кухонного блоку, металоконструкції тиру, металоконструкції туалету (на 2), металоконструкції естради, рекламний банер, огорожу (бутов. камінь), модульні металоконструкції малої архітектурної форми 7000х4000х3000, модульні металоконструкції малої архітектурної форми 1000х5000х3200, що розташовані в Центральному парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка за адресою: м. Дніпро, площа Шевченка, 1Ф.”

І нехай шановний читач не подумає, що арешт у цьому випадку – це погано для ресторану. Навпаки – дуже добре. В результаті майно ресторану не можна зносити, демонтувати і т.п. Конструкція стоїть – ресторан працює – власники заробляють….

І знову – судова постанова винесена без поглиблення в реальну суть справи. Без докладних уточнень – чиє це майно насправді, у чиїх інтересах насправді накладається арешт… І знову – або судді довелося розглядати справу у стислі терміни. Або – тримаємо в думці варіант два…

Відомо, що суддя Олександра Колесніченко з 2012 року працювала в Індустріальному суді Дніпропетровська. А з 2014 року працює вже у Кіровському райсуді. Про щось так говорить той факт, що свого часу, ймовірно – через дивовижну «корпоративну солідарність», вона відмовилася розглядати справу проти свого екс-колеги, скандального судді Кухтіна, звинуваченого в безлічі зловживань.

Як встановили журналісти Дніпра, за даними на 2016 р, зазначеними у попередній декларації, суддя Олександра Колесніченко скромно жила на одну зарплату, не мала квартири, і вже тим більше – земельних ділянок, автомобілів та навіть банківських рахунків.

Наразі декларації чиновників, депутатів та суддів закриті від журналістів та громадськості. Тож немає можливості оцінити, скільки за останні роки заробила грошей, придбала нерухомості та активів шановна суддя. А дізнатися було б дуже цікаво.

Замість післямови

Ось так, за допомогою сумнівних юридичних “схем” і судових рішень, отриманих через підставних осіб, реальні власники ресторану “наклали оберіг” від демонтажу на свій заклад, що незаконно стоїть. З цієї причини комунальні служби Дніпра не можуть (поки що) навести лад на оглядовому майданчику міського парку. А тим часом власники закладу, яким з якихось причин сприяють судді Кіровського райсуду та Київського окружного адмінсуду, й надалі заробляють на землі, “прихопленій” у городян та міського парку.

Втім, не все коту Масниця. Міське КП “Міська інфраструктура” звернулося до правоохоронців із заявою про скоєння кримінального правопорушення, за якою вже відкрито провадження. Департамент парків та рекреації міськради чекає, що правоохоронці дадуть оцінку щодо незаконного розташування кафе “Home Park” на території парку ім.Шевченка.

А юридична служба міськради подала до судів апеляційні скарги аби оскаржити попередні судові рішення. Тож фінал історії – ще попереду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: