Стеження за журналістами Bihus.info: досудове розслідування доручили ДБР

Офіс Генерального прокурора заявив, що досудове розслідування у кримінальному провадженні за заявою журналістів Bihus.infо здійснюватиме Державне бюро розслідувань (ДБР) через ймовірну причетність до злочину співробітників правоохоронного органу. Попередньо, у стеженні за журналістами проекту підозрюють співробітників СБУ. Про це повідомляє 49000.

Як ми раніше повідомляли, 16 січня цього року керівник проєкту Bihus.info Денис Бігус повідомив про незаконне прослуховування його співробітників. На наступний день СБУ розпочала розслідування обставин та відеозйомки представників проєкту Bihus.Info. Тоді Президент України Зеленський у інтерв’ю британському каналу заявив, що СБУ повинна розслідувати обставини таємного прослуховування та відеозйомки журналістів.

“Офіс генерального прокурора доручив слідчим Головного слідчого управління ДБР здійснювати досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за заявою представника журналістської редакції Bihus.infо щодо незаконного встановлення та використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації у приміщенні заміського комплексу на території Київської області (ч.1 ст. 359 КК України)”, – йдеться в повідомленні Офіса Генпрокурора.

При цьому в Офісі Генпрокурора наголосили, що враховуючи, що до вчинення вказаного кримінального правопорушення, ймовірно, причетні співробітники правоохоронного органу, досудове розслідування у кримінальному провадженні підлягає виключній підслідності Державного бюро розслідувань.

У відомстві запевнили, що спеціальний підрозділ в Офісі генпрокурора на постійній основі працює над вивченням усіх порушень проти журналістів і забезпечує належне вжиття заходів з метою захисту їх прав і інтересів у відповідності до підписаного меморандуму про взаєморозуміння і співпрацю.

Остання зустріч прокурорів та журналістів відбулася в січні 2024 року, а наступну проведуть найближчим часом, пообіцяли в ОГП.

Напередодні видання Bihus.Info заявило, що ідентифікувало тих, хто реалізовував операцію зі встановлення прихованих камер у готельні номери, де редакція видання перебувала 27 грудня 2023 року. Зробити це вдалося завдяки відео з камер безпеки відпочинкового комплексу. Журналісти проекту заявили, що за ними незаконно стежила СБУ, а операцію здійснював Департамент захисту нацдержавності.

Тим часом у СБУ також повідомили про те, що вже ухвалили певні кадрові рішення щодо Департаменту захисту нацдержавності після скандалу зі стеженням за журналістами Bihus.Info.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: