Смерть затриманого у Харківському СІЗО: повідомлено про підозру сімом працівникам
Державне бюро розслідувань повідомило про підозру сімом працівникам Харківського слідчого ізолятора, включно з колишнім керівником установи. Їх підозрюють у грубому порушенні закону, що призвело до смерті затриманого, якого побили у камері та залишили помирати без медичної допомоги. Про це повідомляє 49000 з посиланням на ДБР та Харківську обласну прокуратуру.
Під підозру потрапили:
- Колишній керівник Харківського слідчого ізолятора.
- Два оперуповноважені.
- Черговий помічник начальника.
- Старший по корпусу.
- Два молодші інспектори установи.
Жорстоке “виховання” та фатальні наслідки
Слідством встановлено, що у квітні 2025 року працівники СІЗО вирішили “виховати” одного із щойно доставлених підозрюваних. З цією метою вони грубо порушили закон, помістивши його до камери разом із вже засудженим. Згідно з вимогами законодавства, особи, вирок щодо яких ще не набрав законної сили, не можуть утримуватись разом із засудженими.
Через кілька годин після такого “переведення” засуджений жорстоко побив потерпілого до напівпритомного стану. Однак, замість негайного надання медичної допомоги та виклику швидкої, працівники ізолятора залишили побитого чоловіка у віддаленій камері без будь-якої допомоги, фактично очікуючи на його смерть.
Уночі затриманий помер. Судово-медична експертиза встановила причиною смерті черепно-мозкову травму, перелом кісток, пошкодження внутрішніх органів та м’яких тканин. Експертиза також показала, що своєчасно надана медична допомога могла врятувати йому життя.
Спроба приховати злочин
Щоб приховати справжні обставини злочину, працівники СІЗО повідомили відповідні органи, що чоловік загинув під час бійки в камері. При цьому вони навмисне замовчали факт незаконного переведення потерпілого до камери із засудженим та свою бездіяльність у наданні йому допомоги.
Залежно від ролі кожного, працівники СІЗО підозрюються у:
- Перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365 КК України).
- Залишенні в небезпеці, що спричинило смерть особи (ч. 3 ст. 135 КК України).
- Службовій недбалості, що спричинила загибель людини (ч. 3 ст. 367 КК України).
Санкції цих статей передбачають покарання до 10 років позбавлення волі. Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.
Окремо, органами Національної поліції повідомлено про підозру засудженому, який безпосередньо завдав потерпілому тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до смерті (ч. 2 ст. 121 КК України).
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Полтаві викрили катівню у слідчому ізоляторі.
Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: