49000 Полная версия страницы

Що таке блекаут і як до нього підготуватися

Вже кілька місяців українців готують до ймовірного блекауту, який може настати внаслідок масованих атак з боку росії. У листопаді Україна вже пережила тривале відключення електроенергії, коли всі атомні електростанції аварійно відключилися від мережі. На жаль, країна-агресор продовжує обстрілювати енергетичні об’єкти нашої країни та українцям варто бути готовими до будь-яких сценаріїв. Чи зіштовхувалися з блекаутом у світі раніше і як до нього підготуватися заздалегідь, розповів «Дніпро Оперативний».

Що таке блекаут

Термін «блекаут» використовують для позначення ситуації, при якій повністю припиняється подача електроенергії. Як правило, ним називають лише масштабні події, коли відключення світла торкається великих житлових зон, і його не можна відновити протягом від години до декількох тижнів.

Світовий досвід

9 листопада 1965 року о 17:16 відбулася «Північно-східна відмова електропостачання» (The great Northeast Blackout), під час якої 13-ти годинне відключення електроенергії охопило близько 30 млн жителів Північної Америки та постраждали 28 комунальних підприємств. Більшість людей знаходилися вдома, використовуючи свічки та олійні лампи. Після відновлення електроенергії було створено кілька регіональних енергетичних пулів, багато комунальних підприємств було об’єднано у великі. Також було створено організацію North American Electric Reliability Corp для управління надійністю електроенергії.

Однією з найбільших подій, пов’язаних із відключенням електроенергії, є «Ніч Страху в Нью-Йорку». 13 липня 1977 року блискавка потрапила до лінії електропередачі і 9 млн жителів міста залишилися без світла на 25 годин. Відсутність освітлення призвела до виникнення масштабної хвилі насильства та мародерства у всьому місті. Саме через цей спалах злочинності цей блекаут і назвали «Ніччю Страху».

У березні 1999 року Бразилія також залишилася без електроенергії через потрапляння блискавки до найбільшої ГЕС Ітайпу на р. Парана. 97 млн. жителів країни були відключені від мережі, а енергопостачання відновлювалося тижнями.

Ще одним прикладом блекауту є «Великий блекаут 2003» – грандіозний збій в електропостачанні США та Канади, що відбувся 14 серпня 2003 року. Починаючи з 16:10, всього за 3 хвилини відключилася 21 електростанція. Постраждали 50 млн осіб, включаючи мешканців Нью-Йорка, Клівленда та Детройта, а також Торонто та Оттави, Канади. Хоча енергетичні компанії змогли відновити роботу деяких об’єктів лише за дві години, в інших місцях електрику було відключено понад добу. Відключення зупинило поїзди та ліфти, електричні водяні насоси. Деякі підприємства користувалися резервними генераторами, а люди масово купували акумулятори та батареї.

Одне з найсерйозніших відключень електроенергії в Америці сталося 2012 року після урагану «Сенді». Багато районів залишалися без електрики більше тижня. Люди рятувалися у громадських центрах підтримки, де працювали генератори та газові сковороди для приготування їжі.

Як підготуватися до блекауту

Заздалегідь необхідно запасти наступними речами:

Якщо електрику вже відключили:

У разі відсутності води мешканці Дніпра можуть набрати її з найближчих свердловин чи бочок. Їх можна знайти на карті.

Онлайн-мапа “Де вода, Дніпро”

Що необхідно зробити підприємцям:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Exit mobile version