Що робити, якщо принесли повістку, а військовозобов’язаний перебуває за кордоном

В Україні триває загальна мобілізація та продовжує діяти воєнний стан. Відповідно, військовозобов’язаним чоловікам віком від 18 до 60 років надсилають повістки та забирають на військову службу.

Якщо потенційний призовник перебуває за кордоном, мобілізувати його не зможуть, водночас є випадки, коли таким особам приходять повістки. OBOZREVATEL розповідає, що робити, якщо прийшла повістка, а чоловік перебуває за кордоном.

Згідно законодавства, повістка вручається особисто тому, кого викликають до Територіального центру комплектування й соціальної підтримки (ТЦК і СП). Тож якщо людина перебуває за кордоном, ніхто, окрім неї самої, отримати документ не зможе.

“Після ознайомлення з повісткою, військовозобов’язаний має поставити підпис, який і підтверджує, що він отримав повістку та зобов’язався прийти до військкомату в зазначений час”, – пояснила адвокатка і юристка Ario Law Firm Надія Грищенко.

Зокрема, щодо отримання повістки чоловік ставить підпис у розписці (корінець до повістки) і заповнює дату, коли він отримав цей документ. Відповідно, якщо особа перебуває за кордоном, вона фізично не може отримати повістку та розписатися у документі.

За словами Грищенко, у закордонних дипломатичних установах громадянам України, які проживають у тій чи іншій країні, повістки не вручають.

Якщо особа законно перетнула кордон та повідомила у військкомат про свій переїзд, то проблем із врученням повісток не має бути. Адже там будуть дані про те, що військовозобов’язаний виїхав за кордон на постійне місце проживання.

Якщо ж повістка була видана комусь із родичів військовозобов’язаного, вони мають пояснити, що особа перебуває за кордоном та повернутися не зможе.

Варто розуміти, що повістка вважається належно переданою, якщо вона вручена військовозобов’язаному під особистий підпис. Тобто її не можна передавати через членів сім’ї, родичів або друзів.

“Оскільки чоловік перебуває за кордоном і сам не може прийняти повістку, то й обов’язку прибути до військкомату не має”, – зазначила Грищенко.

Які правила вручення повісток в Україні?

Законодавством не визначено чіткий порядок, як саме потрібно вручати повістки. Фактично її можуть дати особисто в руки будь-де: на вулиці, блокпосту, роботі чи за місцем проживання.

Повістки готують лише працівники ТЦК і СП й вручати їх повинні також лише посадові особи таких Центрів, або ж уповноважений представник державних органів та органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій, зокрема й навчальних закладів.

Також повістка має бути вручена особисто. Якщо особа відмовляється від її отримання, складається акт про відмову із підписами уповноважених осіб, свідків та вручається військовозобов’язаному під підпис.

Варто зазначити, що вручення повістки не означає, що чоловіка одразу відправляють на фронт. Це насамперед робиться для уточнення військово-облікових даних чи проходження медкомісії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: