На українців чекає обвал цін на овочі та фрукти: озвучено прогноз

Протягом найближчих 3-х місяців ціни на овочі та фрукти в Україні впадуть. Також знизиться вартість всього борщового набору.

Про це розповів економіст Олег Пендзин у етері «Громадського радіо». За його прогнозом, вартість борщового набору стане нижчою, адже нинішнє подорожчання є традиційним сезонним чинником.

«Ми вже з вами бачимо, що на борщовий набір, на овочі, фрукти, які вирощуються на нашій території, ціни вже почали падати. Ми реально очікуємо, що десь у середині червня ціни на увесь спектр овочів/фруктів будуть набагато нижчі, ніж ще місяць тому. Традиційно як починається літо ціни падають. Така ситуація триває, як правило, до середини/кінця вересня. Після цього, як зберуть урожай, почнеться сезон поступового зростання цін», – пояснив Пендзин.

Експерт підсумував, що у найближчі 3 місяці ціни на товари впадуть, а продуктова корзина українців не буде такою ж дорогою, як, наприклад, взимку.

В Україні різко подорожчала картопля – закупівельні ціни за тиждень піднялися на 50%. Однак це явище буде короткочасним. Справа в тому, що зараз на ринку вже закінчується картопля старого врожаю, а масове постачання нового врожаю ще не почалося.

Тож ситуація зміниться вже буквально за кілька тижнів. «За інформацією учасників ринку, приводом для зростання цін у цьому сегменті стало загальне скорочення пропозиції продукції на українському ринку», – зазначили аналітики проєкту EastFruit.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: