Протистояти інсульту: який обсяг медичної допомоги можна отримати безоплатно
Лікування і профілактика інсультів в Україні є одним із пріоритетів. Українці можуть отримати повний обсяг медичної допомоги: від первинної профілактики, до лікування та реабілітації, тож мають можливість тримати серцево-судинні захворювання під контролем, уникати різкого погіршення стану здоров’я та дбати про себе у випадку, якщо серцево-судинна хвороба трапилась. Про це розповіли в Міністерстві охорони здоров’я України.
«З початку 2022 року лікарі первинки виписали понад 5 мільйонів 650 тисяч електронних рецептів на «Доступні ліки», спрямовані на лікування серцево-судинних захворювань. Понад 1 мільйон 200 тисяч електронних рецептів — на препарати для профілактики інсультів та інфарктів», — зазначає заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.
Медична допомога пацієнту з інсультом чи підозрою на нього повністю безоплатна.
Вона передбачає:
- первинний огляд пацієнта/пацієнтки;
- екстренну діагностику — КТ, МРТ, ангіографію;
- ендоваскулярне лікування(малоінвазивна хірургія судин);
- нейрохірургічну допомогу;
- тромболітичну терапію (при ішемічному інсульті) / стентування;
- безперервний моніторинг стану пацієнта;
- цілодобове проведення лабораторних та інструментальних досліджень;
- знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;
- ліки з Національного переліку основних лікарських засобів, які медзаклади закуповують самостійно та препарати, які держава закуповує централізовано через ДП «Медичні закупівлі України» (у т. ч. рентгенконтрастними препаратами, та медичними виробами для ангіопластики та стентування);
- термінову нейровізуалізацію (КТ, МРТ);
- харчування в стаціонарі.
Також у пакеті передбачено надання реабілітації.
З повним переліком безоплатних мед. послуг, що входять до пакету, можна ознайомитися тут.
Міжнародна статистика свідчить, що в пацієнтів, які прибувають у відділення невідкладної допомоги протягом 3-х годин після появи перших симптомів, рідше виникає інвалідність через три місяці після інсульту, ніж у тих, хто отримує допомогу із затримкою. Тож пам’ятайте, що навіть за найменшої підозри на інсульт слід негайно звернутися по екстрену медичну допомогу. Вчасна допомога — основний шанс врятувати життя і здоров’я.
Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: