Продаж повітря по-дніпровськи? «Чорний забудовник» із клану Шипко продає житло в будинку з неіснуючими поверхами

Чорні забудовники — справжнє лихо для нашого міста. Навіть під час війни ділки намагаються заробляти на незаконних схемах у будівництві та готові обманювати клієнтів, які можуть зазіхнути на привабливе житло.

У скандально відомих братів Каснерів з’явилися послідовники. Так, нове дно пробив забудовник, ексдепутат Олександр Шипко (подробиці біографії трохи нижче). Який повним ходом продає квартири в недобудованому будинку, а головне — на поверхах, яких немає в проєкті та не може бути взагалі.

Схема стара як світ. Підприємці купують будь-який найстаріший і найгірший будиночок у потенційно привабливому місці. Будова купується під знесення, щоб на його місці розпочати будівництво висотної будівлі, як мінімум — багатоповерхового клубного будинку на кілька квартир/апартаментів.

Так були справи із черговим будівництвом, що знаходиться на вул.Мандриківська, 322–324 у Дніпрі, яку затіяв пан Шипко кілька років тому.

Раніше тут стояв старенький одноповерховий будиночок — ось таку будівлю показують Google карти за цією адресою. Проте, стараннями забудовника, хатину було знесено. І тепер на його місці — новобуд. У якому, згідно з проєктом, має бути 4 поверхи.

Загальна площа нового будинку на 4 поверхи має становити понад 500 кв.м. У будівлі передбачалося створити 32 квартири (з них 4 — двокімнатні, а 18 — однокімнатні). А біля будинку — автостоянку під навісом для 17 машин мешканців. Певна річ, що новобудову планувалося огородити від зовнішнього світу великим парканом.

Також передбачалося, що будинок буде підключений до мереж, що існують на цій вулиці, водо-, газо- та електропостачання, каналізації. Опалення у квартирах передбачалося електричне.

Ми не дарма звернули увагу на те, що згідно з документами в будівлі — саме чотири поверхи. Проте, заповзятливі ділки вже продають квартири, вказуючи, що в будинку — шість (!) поверхів. Яких, згідно з документацією та проєктом, бути не повинно.

Звичайно, якщо збудувати більше поверхів, хоч і з порушеннями, то можна продати більше квартир та отримати більше грошей. Ось тільки не факт, що ці міфічні поверхи взагалі колись з’являться — будівництво зупинено.

Проблема полягає не лише в тому, що в будинку, який будується з порушенням проекту — наприклад, «добудовуючи» додаткові пару поверхів, виникає серйозний дисбаланс. У документації перед будівництвом враховуються багато параметрів, виходячи з кількості поверхів: кількість квартир, кількість мешканців, параметри комунікацій, необхідних для такої кількості потенційних мешканців (газу, води, електроенергії і т.д.). Нарешті, кількість паркомісць біля будівлі повинна корелювати з кількістю квартир, інакше мешканцям доведеться ставити свої автомобілі на газончику…

Усе це — серйозні проблеми, які виникають через жадібність та нерозбірливість у засобах окремих забудовників. Які хочуть продати якнайбільше квартир — попри порушення.

А найголовніше — будинок, зведений із порушенням будівництва, не можна вводити в експлуатацію: за цим уважно стежить Управління державного архітектурно-будівельного контролю міськради Дніпра.

У результаті, одіозний забудовник у гонитві серйозно підставляє клієнтів, яких звичайно не інформують про подібні порушення і «підводні камені». Унаслідок цього, покупці, зазіхнувши на квартирки в симпатичному будиночку за непоганою ціною, можуть втратити гроші й залишитися з квадратними метрами в недобудованому будинку, у якому жити неможливо.

Варто уважніше придивитися до особи забудовника Шипко. Олександр — один із неоднозначно відомих у Дніпрі братів Шипко.

Олександр Шипко в минулі роки, до 2015 р. був депутатом міської ради Дніпра та очолював управління внутрішньої політики міськради.

Його брат — Андрій Шипко — свого часу був депутатом ВР від партії регіонів диктатора-втікача Януковича, а в наступному скликанні перебував у групі партії Відродження, пов’язаної з опальним олігархом Коломойським.

Ще один брат Олексій керував держпідприємством Дніпропетровський регіональний державний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації».

Характерно, що в середині минулого десятиліття сім’я Шипко вже була причетна до гучного скандалу, пов’язаного з незаконною забудовою в місті Дніпро. Як встановили журналісти, під виглядом реконструкції старовинного будинку в історичній частині Дніпра, на вул.Комсомольській, 62 (нині — Старокозацька), фірма, що пов’язана із сім’єю Шипко, збудувала п’ятиповерховий клубний будинок. У якому з успіхом та за великі гроші продавалися квартири. «У 2006–2012 роках. співвласником фірми «Б.Є.С.Т.» був тодішній депутат Дніпропетровської міськради Олександр Шипко, брат нардепа Андрія Шипка, також у засновниках до 2011 р. вважався його брат Олексій», — повідомляли ЗМІ

Уже на початку 20-х підприємливі Шипко знову опинилися в центрі чергового скандалу, пов’язаного із забудовою, і знову — у центральній частині Дніпра. Тоді, як писала преса, сумнівне будівництво, яке, ймовірно, підставні особи розгорнули на перехресті вулиць Світлова-Грушевського, було зупинено. А довірливі громадяни, які вклалися в черговий недобуд, залишилися без грошей та житла.

Така сама доля в ще одного провального недобудованого будинку — на вул.Св.Хороброго, 7 А тепер заморожено й об’єкт на Мандриківській, 322–324.

Ряд будівельних афер наводить на погані висновки. Мабуть, представник клану Шипко щільно перекваліфікувався на «чорного забудовника». Напевно, така «діяльність» варта не лише матеріалів у ЗМІ, а й пильної уваги правоохоронців.

А всім дніпрянам можна порадити не мати справи з подібними сумнівними ділками. Інакше можна втратити багато грошей і нервів, а також залишитися з валізою без ручки — квадратними метрами в будівлі, яка ніколи не буде житловим будинком.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: