Прикрилися ремонтом: монастир УПЦ відмовив у проведенні богослужіння у Нижній Лаврі за упокоєння душ всіх загиблих від російської агресії

У Києво-Печерській Лаврі монастир УПЦ, який фактично продовжує користуватися частиною об’єктів Нижньої лаври, відмовив у проведенні особливого богослужіння за упокоєння душ всіх загиблих від російської агресії на другу річницю повномасштабної війни. При цьому відмову “прикрили” тим, що нібито у Ближніх печерах розпочато поточний ремонт. Хоча насправді ніяких відповідних робот не проводиться, а стан Ближніх печер викликає занепокоєння через незадовільний стан. Про це повідомляє 49000.

Відмовили у богослужінні нібито через розпочатий ремонт

Напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну, до Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” звернулися представники Православної церкви України з проханням щодо проведення особливого богослужіння за упокоєння душ всіх загиблих від російської агресії разом із вірянами, військовими та капеланами у печерах біля православних святинь Лаври.

У свою чергу заповідник з метою проведення даного заходу звернувся до чоловічого монастиря УПЦ, який фактично продовжує користуватися частиною об’єктів Нижньої лаври до набрання законної сили рішення суду.

Монастир УПЦ у відповідь надіслав лист, де фактично було відмовлено у наданні доступу захисникам України і капеланам разом з їхніми духовними наставниками від ПЦУ для проведення особливого богослужіння за упокоєння душ всіх загиблих від російської агресії. Але не прямо відмовили, а нібито через те, що було розпочато поточний  ремонт у Ближніх печерах, і там не можна проводити ніякі заходи.

Роботи не проводяться, а стан Ближніх печер викликає занепокоєння

Насправді ніяких відповідних робіт представники Монастиря УПЦ не проводять. І на сьогоднішній день Ближні печери Києво-Печерської Лаври перебувають у незадовільному стані. В печерах можна спостерігати значні пошкодження стін внаслідок виникнення плісняви, порушення режиму “волога-сухість”, ерозійного проникнення ґрунтових вод тощо. Наслідки цих негативних явищ можуть призвести до незворотної руйнації комплексу Ближніх печер, значного пошкодження мощів та інших артефактів.

І замість того, щоб негайно усунути та провести відповідні роботи, представники УПЦ поширюють інформацію про нібито надзвичайні зусилля ченців по збереженню мощів та печер монастиря та настання катастрофічних наслідків у випадку передачі Ближніх та Дальніх печер під нагляд співробітників Заповідника “Києво-Печерська лаври”.

Таким чином, через обставини, що склалися, з метою забезпечення вільного доступу усіх громадян, незалежно від їхніх релігійних переконань, до святинь Києво–Печерської лаври, в межах діючого законодавства, Заповідник “Києво-Печерська лавра” розпочинає процедуру повернення культурних цінностей та реліквій, розташованих у Ближніх печерах.

ДОВІДКА

На території Верхньої лаври діє Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник. Власне монастир знаходиться на території Нижньої лаври. Пам’ятка перебуває під юрисдикцією Національного заповідника.

29 березня 2023 року держава розірвала договір з УПЦ МП про оренду Києво-Печерської лаври, на території якої проросійська релігійна організація, після свого утворення у 1990 році, тимчасово розміщувала органи управління.

З січня 2023 року Православна Церква України (ПЦУ) регулярно звершує богослужіння у храмах Верхньої лаври, а частиною об’єктів Нижньої Лаври користуються представники УПЦ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: