Президент рф путін збрехав щодо географії експорту зерна з України – речник МЗС

Заяви російського президента путіна щодо експорту українського зерна – не відповідають дійсності, а рф не полишає спроб підірвати Чорноморську зернову ініціативу.

Про це заявив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Ніколенко зазначає, що заяви путіна про те, що нібито 45% зернових у рамках «зернової угоди» поставлено до європейських країн і лише 3% до Африки – не відповідають дійсності.

З 1 серпня 2022 року через зерновий коридор Україна експортувала 25,1 млн. тонн сільськогосподарської продукції до 45 країн світу:

  • Африка – 2,9 млн. тонн (11,6%)
  • Азія – 12,1 млн тонн (48,2%)
  • Європа – 10,1 млн тонн (40,2%)

«Росії також добре відомо, що частина закуплених «ситими країнами» Європи українських зернових відправляється як гуманітарний реекспорт до Африки та Азії. Тому реальна статистика експорту на Африканський континент навіть вища, ніж 11,6%. Вже не кажучи про те, що майже 50% продукції йде на підтримку азійських країн», – каже речник МЗС.

У МЗС підкреслюють, що Чорноморська зернова ініціатива довела свою ефективність. Світові ціни на продовольство стабілізувалися, а «зерновий коридор» рятує мільйони людей в світі від недоїдання та голоду.

«Міжнародна спільнота, насамперед країни Африки та Азії, не мають дозволити Москві використовувати продовольство як зброю», – додали в МЗС.

У МЗС також наголошують, що Україна продовжить «сумлінно дотримуватися своїх зобов’язань як одного із ґаранторів глобальної продовольчої безпеки».

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: