Польща заявила, що Україна зняла заборону на імпорт її курятини та яєць

Міністерство сільського господарства Польщі в п’ятницю заявило про рішення України скасувати заборону на імпорт польських яєць і курятини, запровадженої минулого місяця через поширення хвороби Ньюкасла.

Про це йдеться в повідомленні на сайті відомства, пише «Європейська правда».

Як стверджує польське відомство, 4 серпня «компетентна українська служба» ухвалила рішення визнати регіоналізацію хвороби Ньюкасла – тобто її поширення обмежене одним регіоном і не впливає на продукцію в інших.

«Скасовано заборону на імпорт інкубаційних яєць, живої птиці та необробленої продукції і сировини з неї, за винятком територій, уражених вірусом хвороби Ньюкасла, визначених компетентним органом Республіки Польща», – йдеться в повідомленні.

Водночас українські компетентні органи офіційно не повідомляли про таке рішення.

15 липня Державна служба України з безпеки харчових продуктів та захисту споживачів оголосила про обмеження на ввезення інкубаційних яєць, птиці та продуктів із неї з Республіки Польща через реєстрацію в країні хвороби Ньюкаса.

Хвороба Ньюкасла – вірусне захворюванням птахів, смертність від якої становить 100%. У липні 2023-го в Польщі виявили перший за 50 років випадок зараження курей цим патогеном.

Обмеження на імпорт активно використовувала ультраправа польська партія «Конфедерація», говорячи про нечесні кроки з боку України.

Нагадаємо, в уряді Польщі заявили, що не відмовляються від намірів продовжити заборону на ввезення української агропродукції і окремо від ЄС та вважають позицію Єврокомісії політично вмотивованою.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: