Шар пилу, що постійно утворюється на меблях та килимах, є шкідливим для здоров’я. Він містить у собі різні частинки: пилок рослин, бруд, що приносимо з вулиці або залітає через вікна та вентиляцію. Сама людина продукує багато сміття у вигляді клітин шкіри, що відмирають та осипаються. Якщо пил не прибирати, виникає ідеальне середовище для розвитку різноманітних шкідливих мікроорганізмів, грибка та плісняви. Саме з цієї причини сухе та вологе прибирання є обов’язковим етапом у підтриманні чистоти, а отже і здоров’я у родині.
Пилососи з фільтрами HEPA – у чому їхні переваги
Старовинні порохотяги, які виробляли ще за часів СРСР, не вирізнялися високою ефективністю. Великий відсоток дрібно дисперсного пилу потрапляв назад у повітря. Але зараз застосовуються більш новітні технології. В інтернет-магазині “Цитрус” за покликанням https://www.ctrs.com.ua/ru/pylesosy/ можна купити пилососи з фільтрами HEPA. Ця абревіатура розшифровується як High Efficiency Particulate Absorbing. Тобто, ефективні фільтри для абсорбування частинок. Розмір пилу, що здатен утримати цей тип фільтра – від 0,3 мкм. Причому система вловлює 99,995 відсотка забруднень.
Не будемо заглиблюватися у технічні терміни, скажемо лише, що технологія HEPA нагадує повітряний фільтр в автівці. Волокниста структура високої щільності ідеально вловлює найдрібніші частинки, що є на підлозі, або літають у повітрі. Переваги таких пилососів:
- якісніше прибирання;
- простота експлуатації;
- висока потужність всмоктування – такі пилососи зазвичай укомплектовано циклонним механізмом;
- якщо у контейнер ненароком потрапила монетка або металевий предмет, його легко дістати, й не доведеться доторкатися до бруду;
- універсальність – пилотягом можна обробляти не лише горизонтальні, а й вертикальні поверхні, м’які меблі, домашній текстиль.
Окремий плюс – компактні габарити та мала вага, завдяки чому зможете підійматися по сходах з пилосмоком у руках, швидко пересуватися з однієї кімнати до іншої, досягати до самих складних місць під ліжками тощо.
Недоліки:
- фільтри HEPA засмічуються і їх доводиться міняти;
- коли волокно забите, двигун починає сильно грітися;
- через роботу циклонного механізму є ризик виникнення статичної напруги, а людину може вдарити струмом (не дуже сильно, але відчутно) під час натискання на кнопку вимкнення.
Аби ваш пилосос працював якомога довше, достатньо дотримуватися простих рекомендацій.
Коли треба міняти HEPA-фільтр:
- Помітне зменшення всмоктування;
- З’явився сірий наліт, який не видаляється під час миття;
- Відчувається неприємний запах;
- Двигун гріється.
Як мити HEPA-фільтр:
- Очистить поверхню від великого сміття;
- Поставте фільтр під кутом до струменя води з крана;
- Використовуйте м’яку щіточку для чищення проміж складок;
- Добре висушити за кімнатної температури без використання фенів чи опалювальних приладів.
Перш ніж встановлювати фільтр назад, переконайтесь, що він добре висох, інакше пил намертво заблокує волокна. Якщо ж і після миття пилотяг все одно гріється, треба купувати новий фільтрувальний елемент.