Переваги розбірних стелажів. Де їх можна використовувати

Розбірні стелажі є багатофункціональним видом меблів. Вони складаються з металевого каркаса та полиць. Останні можуть бути виготовлені як з металу, так і з інших матеріалів, наприклад, МДФ. Сфера застосування поличкових стелажів досить широка. Їх купують власники магазинів і звичайні люди під різні цілі.

Перед тим, як купити стелаж розбірний, варто з’ясувати переваги використання такої конструкції, а також дізнатися, де їх можна застосовувати. Саме цим питанням присвячено цю статтю.

Переваги розбірних стелажів

Ті, хто вже знайомий з розбірними металевими стелажами, добре знають, переваги, даного виду меблів. До них відносяться:

  • легкість складання та встановлення;
  • гнучкість конфігурації та розмірів;
  • економія місця;
  • міцність конструкції.

Легкість складання та встановлення

Розбірні стелажі насправді є конструктором для дорослих, зі складанням яких впораються навіть діти. Комплекти таких меблів продаються у розібраному вигляді. Щоб зібрати стелаж, достатньо з’єднати чотири стійки з поличками за допомогою кріпильних елементів.

Через нескладну конструкцію і невелику кількість елементів стелаж збирається швидко і легко. Для його монтажу не потрібно наймати спеціалістів та платити їм гроші. Для цього також не потрібні спеціальні інструменти.

Простота в складанні корисна в тих випадках, коли стелаж потрібно періодично розбирати, перевозити в інше місце і знову збирати. У розібраному стані конструкція не займає багато місця, тому її легко транспортувати та зберігати.

Гнучкість конфігурації та розмірів

Виробники стелажних систем виготовляють та продають стелажі різних розмірів. Їх висота може змінюватись приблизно від півтора метра до понад двох метрів. Це дозволяє придбати конструкцію, яка найкраще підходить не тільки під речі різних розмірів, що зберігаються, але і під габарити приміщення.

Важливою перевагою використання розбірних стелажів є те, що висота розміщення полиць встановлюється власником. Проміжок між полицями може бути досить великим для зберігання габаритних предметів. А для викладення дрібних речей відстань між полицями може бути зовсім невеликою. Якщо кількість необхідних полиць перевищує стандартний набір, додаткові полиці можна докупити у виробника.

Окрім звичайних стелажів зі стандартними розмірами, виробники можуть виготовляти вироби на замовлення. Вони можуть відрізнятися своїми розмірами, конструкцією та матеріалами. Про таку можливість і вартість індивідуально сконструйованих стелажів потрібно цікавитися у виробників. Колір матеріалів також можна підібрати під інтер’єр приміщення.

Економія місця

Стелажні системи дозволяють складати речі, заощаджуючи при цьому багато вільного простору. Це досягається за рахунок поверхової викладки предметів. Ця перевага особливо важлива для власників невеликих магазинів та інших обмежених у розмірах приміщень, що використовуються у підприємницькій діяльності.

Міцність конструкції

Ще однією перевагою стелажів є їхня міцність. Завдяки якісним матеріалам конструкція може витримати вагу понад 150 кілограмів. Звичайно, вантажопідйомність конкретного стелажа залежить від того, з яких матеріалів він виготовлений та від їхньої товщини.

Розбірні стелажі досить стійкі до перекидання. Як правило, вони мають спеціальне покриття, яке захищає деталі від корозії. Такі системи легко миються та очищаються.

Де використовуються стелажі

Стелажі досить універсальні, тому їх використовують у різних місцях. Їх можна розділити на великі групи: для комерційного і домашнього використання. Обговоримо докладніше обидва напрямки.

Комерційне використання

Під комерційним використанням мається на увазі встановлення розбірних стелажів у торгових та складських приміщеннях. Часто такі стелажі можна зустріти у магазинах. Зокрема, це можуть бути квіткові та продуктові торгові точки. За рахунок того, що висота між полицями може змінюватися на стелажах може викладатися продукція різної величини. Завдяки легкості у складанні такі конструкції можуть мобільно переміщатися у різні точки торгового залу.

Подібні конструкції можуть розміщуватись на виставках, ярмарках та інших промо-заходах. Вони служать виставковими стендами і виконують функцію презентації товарів. Те, що такі стелажі швидко збираються і розбираються, якнайкраще підходить для короткострокових подій.

Крім викладки стелажі з полицями використовують для зберігання товарів на складі. Конструкції із міцних матеріалів можуть зберігати на собі продукцію з великою сумарною вагою. У результаті ефективно використовується простір складського приміщення, а товар, що складується, знаходиться в легкому доступі. Особливості конструкції добре підходять складам зі змінним навантаженням.

Домашнє використання

Стелажні конструкції мають дуже широкий спектр застосування у домашніх умовах. Вони можуть встановлюватися в коморі, гаражі або у домашній майстерні. У такому разі на них можуть зберігатися різні інструменти, побутові прилади, запчастини та коробки з різноманітним устаткуванням.

У льоху теж можна встановлювати поличкові стелажі. Там можна зберігати консервацію та інші продукти, яким потрібні низька температура. У передпокої стелаж підійде для зберігання взуття, особливо якщо в будинку проживає велика родина або там часто приймають гостей.

У квартирі або в приватному будинку розбірний стелаж можна використовувати для розміщення горщиків з квітами. Такий елемент меблів буде чудовим подарунком для любителів домашніх квітів. Деякі люди встановлюють ці конструкції на балконі. Ще один варіант застосування стелажа – зберігати на ньому книги.

На кухні теж знадобиться збірний стелаж. На його полиці можна поставити все, що потрібно: книжки з рецептами, горщики з квітами, посуд та різні декоративні предмети.

Якщо підбити підсумок, то виходить, що збірні стелажі можна використовувати практично скрізь. Вони стануть у нагоді як у торгівлі, так і в побуті. При виборі стелажів варто спочатку визначитися з метою його використання, передбачуваним навантаженням та зовнішнім оформленням. Для виготовлення спеціальних конфігурацій потрібно звертатися до виробників. Деякі фірми додатково надають послуги з проєктування стелажних систем.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: