Оплата комунальних послуг у Дніпрі: навіщо зберігати квитанції

Навіть у тих людей, які протягом багатьох років регулярно оплачують послуги ЖКГ та не мають заборгованості по квартплаті, можуть виникнути суперечки з керуючою компанією. Тільки якщо знати, скільки зберігати квитанції про оплату комунальних послуг та чітко дотримуватися рекомендованих параметрів, можна розраховувати на свою захищеність від претензій.

Незалежно від того, яким способом ви оплачуєте послугу, підтвердженням ваших дій якраз і є платіжна квитанція. Щоб квитанція про сплату послуг мала юридичну силу, в ній повинні бути присутні графи, в яких зазначаються показання засобів обліку, суми до сплати, тобто дані, які можуть знадобитися для підтвердження платежу в ситуації, якщо між сторонами виникнуть суперечки.

Причини для зберігання квитанцій

  • у разі збою в системі зберігання даних відомості можуть бути загублені, а потім відновлені некоректно або не повністю,
  • може бути плутанина в платіжах, викликана зміною тарифів або іншими обставинами,
  • трапляються помилки та несумлінність співробітників.

 

У таких та інших ситуаціях між споживачами та постачальниками може виникнути суперечка, надалі і судовий розгляд. У цьому випадку як доказ оплати послуг приймаються винятково документальні свідчення.

Жоден нормативний акт не вказує, як довго потрібно зберігати квитанції з відміткою або чеком про оплату послуг ЖКГ, тому в такому разі користуються законом про термін давності позовної заяви. Згідно з ним, позовна давність щодо подібних спорів закінчується через 3 роки від моменту виникнення проблемної ситуації.

Квитанції платежів, зроблені через Інтернет, можуть зберігатися в електронному форматі. Потрібно мати на увазі, що надруковані квитанції без справжніх печаток організації можуть не прийматися в судових органах як доказ. Тому надійніше буде попросити співробітників банку через який проводився платіж, видати повноцінну квитанцію з печатками та датами.

За матеріалами Наше Місто.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: