Нові тарифи на електроенергію: хто може отримати субсидію і куди звертатися для її призначення

У липні українці отримають перші платіжки за електроенергію з новим тарифом. Щоб зростання цін не вплинуло на найбільш вразливі категорії споживачів, держава продовжує програму житлових субсидій. Цьогоріч на неї було виділено 38  млрд грн, які за попередніми прогнозами отримають 3,7 млн сімей. В YASNO розповіли, хто може претендувати на отримання субсидії, як вона розраховується та куди звертатися для її призначення, повідомляє сайт «Наше місто» з посиланням на прес-службу компанії.

Хто може отримати субсидію?

Субсидія буде надана родині, якщо вона сплачує за комунальні послуги більше, ніж визначений для неї обов’язковий платіж. Він розраховується індивідуально для кожної сім’ї і залежить від середньомісячного сукупного доходу на одну особу. Також мають значення майновий стан домогосподарства та норми споживання. Адже ресурс, спожитий понад встановлений норматив, родина сплачує за власний кошт.

При призначенні субсидії враховуються доходи усіх осіб, які зареєстровані та/або задекларовані у житловому приміщенні (для орендарів та внутрішньо переміщених осіб – доходи осіб, які фактично проживають). Якщо члени родини, які зареєстровані, але не проживають у будинку (в т.ч. виїхали за кордон) поінформують про це або нададуть підтверджуючі документи про фактичне місце проживання, тоді їх дохід не буде враховуватися.

Крім того за оновленим законодавством більше не береться до уваги наявність автівки у прийомних, багатодітних сім’ях та родинах, де є особа з інвалідністю. Це розширює перелік домогосподарств, які можуть отримати субсидію.

Як розраховується розмір субсидії?

Розмір субсидії – це різниця між вартістю всіх комунальних послуг та обов’язковим платежем. У свою чергу, щоб визначити обов’язковий платіж, необхідно помножити середньомісячний сукупний дохід домогосподарства на обов’язковий відсоток платежу.

Обов’язковий відсоток платежу також обчислюється за формулою. Для цього спочатку середньомісячний сукупний дохід ділять на кількість членів родини і таким чином визначають дохід на одну особу. Потім його ділять на розмір прожиткового мінімуму – з 1.01.2023р. він становить 2589 грн. Отриманий результат ділиться на 2 (базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії), а потім множиться на 15% (базова норма плати за послуги).

Інформацію про стан та розмір призначеної субсидії можна перевірити в Єдиному державному реєстрі отримувачів субсидій Мінсоцполітики або дізнатися в кабінеті отримувача житлової субсидії на сайті Пенсійного фонду України.

Куди звертатися для призначення субсидії?

Наразі крім основного механізму подання документів для призначення субсидії Урядом також запроваджено експериментальний проект спрощеного звернення. Заявник може подати максимально спрощене звернення, а заяву і декларацію за нього заповнює Пенсійний фонд України на підставі інформації зібраної з офіційних реєстрів.

Подати заяву та декларацію для призначення субсидії або спрощене звернення можна:

  • поштою або особисто в одному з сервісних центрів Пенсійного фонду України (ПФУ);
  • через портал електронних послуг або мобільний додаток ПФУ;
  • через портал Дія;
  • у центрі надання адміністративних послуг;
  • через уповноважених осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: