Науковець та підприємець за гроші зараховували чоловіків на навчання до вишів, допомагаючи ухилитись від призову

У Києві викрили науковця одного зі столичних університетів та приватного підприємця, які за грошову винагороду сприяли ухиленню чоловіків призовного віку від призову на військову службу. Вони організували схему зарахування “студентів” на денне навчання та успішне складання сесій. Про це повідомляє 49000 з посиланням на поліцію Києва.

Встановлено, що науковець та підприємець організували схему з зарахування чоловіків призовного віку в порушення порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти до навчальних закладів. Це давало підстави для їх відстрочки від призову на військову службу.

До завдань приватного підприємця входили обов’язки щодо пошуку “клієнтів” та отримання від них грошей. Науковець університету у свою чергу, маючи зв’язки із посадовцями різних вишів, вже домовлявся про зарахування військовозобов’язаних “студентів” на денне навчання та успішне складання сесій. Такі “послуги” коштували бажаючим отримати відстрочку від армії від 200 до 1500 доларів США.

Організаторам схеми оголошено про підозри за двома статтями ККУ, а саме за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369 (Прийняття неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави), та за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 ( Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України). Їм загрожує до 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що лікар ВЛК з Львівщини ставив фіктивні діагнози військовозобов’язаним для отримання відстрочки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: