На будівництві укриття в столичному ліцеї виявлено схему переплати за матеріали та роботи на мільйони гривень

Управління освіти Шевченківської РДА Києва замовило ТОВ “Побудова” будівництво протирадіаційного укриття ліцею “Універсум” за завищеною ціною. Загальна вартість робіт та матеріалів складає 41,31 млн грн, з яких, за попередніми оцінками, 15 млн грн можуть бути переплачені. Про це повідомляє 49000 з посиланням на “Наші Гроші”.

До кінця року по вул. Політехнічна, 3-А, де розміщено ліцей, повинні зробити водопровід, каналізацію, опалення, вентиляцію, пожежну сигналізацію, систему оповіщення, електроосвітлення, електропостачання та змонтувати структуровану кабельну систему з WiFi. Також там встановлять систему автоматичного контролю до вибухонебезпечних концентрацій газів. Роботи фінансуватимуться з місцевого бюджету.

Ознаки ймовірної схеми переплати:

  • Завищена вартість кабелю. Кабель АВБбШВнг 4х95 кв. мм у кошторисі враховано по 989 грн/м, хоча його можна купити втричі дешевше (від 321 грн/м).
  • Завищена вартість генератора. Дизельний генератор Bluetools DG125YCE 100/110 кВт замовили за 1,17 млн грн, тоді як його можна купити вдвічі дешевше (за 595 тис грн).
  • Завищена вартість арматури. В кошторисі враховано 51 890 грн/т за гладку гарячекатану арматурну сталь класу А500С діаметром 12 мм, хоча ринкові ціни на таку арматуру знайти не вдалося.
  • Завищена вартість бетону: На бетон класу С25/30 W6 F200 відведено 2,36 млн грн по 2 786 грн/куб. м, що навіть нижче ринкових цін. Однак додатково до цього, доставку цього бетону оформили аж на відстань 50 кілометрів, штучно завищивши її вартість до 1 448 грн/куб. м (вдвічі більше, ніж пропонують виробники).

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Кривому Розі дали 52 мільйони на шкільне укриття по завищених цінах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: