Людям продають нелегальні квартири: у Дніпрі відновилося скандальне будівництво багатоповерхівки

В Дніпрі на житловому масиві Перемога (неподалік від Макдональдса) несподівано відновилося будівництво, яке було законсервоване багато десятків років. Журналісти сайту “Наше місто” вирішили дізнатися, що відбувається та наскільки законне це будівництво. Адже цей об’єкт вже має негативну передісторію: колись давно нову будівлю почали зводити просто у дворі, поблизу інших житлових будинків.

Як з’ясувалося, недобудований об’єкт належить фірмі “Созидатель” Леоніда Турчина. Вона була досить відомою у минулі роки, однак за останній час набула скандальної слави.

Учасники ринку відзначають, що роботи на цьому об’єкті були заморожені на багато років, в тому числі – через проблеми із документами та порушення. Однак зараз підприємці не лише намагаються відновити скандальне будівництво, але й продають квартири у цьому сумнівному будинку.

Ми звернулися за коментарями до міської влади Дніпра. Очікувано почули відповідь: із цією компанією та її недобудом на Перемозі є великі проблеми:

“Компанія “Созидатель” веде себе дуже недобросовісно. І зараз вони здійснюють це будівництво без жодних дозвільних документів, – підкреслив секретар міської ради Олександр Санжара. – Раніше у них була земельна ділянка. Компанія порушила містобудівні умови щодо забудови цієї земельної ділянки. Зокрема, вони намагалися звести величезну будівлю без парковки. Було відкликано декларацію про початок будівельних робіт. Але зараз компанія без декларації намагається “партизанським” способом продовжити будувати”.

Посадовець зазначив важливу деталь: коли це будівництво зупинили, то в недобуді було чотири поверхи. А зараз їх – вже шість! Чи взагалі законно вони з’явилися?

“Проблема в тому, що вони продовжують продавати квартири на поверхах, які добудовані вище. Тобто це квартири, які будуються напівлегальним способом, які взагалі не можуть бути введені в експлуатацію”, – зазначає Олександр Санжара

Характеризуючи стан справ на цьому незаконному будівництві, він зауважив:

“Суцільна партизанщина. Можливо, будують без підключення до електромереж. Ставлять генератор, щоб вести свої роботи…Жахлива ситуація”.

Міська влада буде звертатися до правоохоронних органів за фактом виявленням шахрайства. Адже підприємці продовжують будувати квартири в будинку, який в принципі не може бути побудований за містобудівними нормами

З огляду на це очевидно: люди, які вкладають гроші в цей недобуд від “Созидателя”, можуть втрати свої кошти.

“Хочу попередити всіх: це – дуже поганий інвестпроект, – зазначив Олександр Санжара. – Варто розуміти: незаконне будівництво не призводить до виникнення права власності на квартири”.

Посадовець нагадав, що ця компанія взагалі створювала багато інших проблем для своїх клієнтів.

“Багато хто стикався з тим, що будівництва, які розпочинала ця компанія, не були завершені. Крім того, у будинках, які були зведені, люди потерпали від того, що сплачували комунальні платежі компанії “Созидатель”, але та, в свою чергу, не перераховувала ці кошти постачальникам електрики, газу та ін. В результаті мешканці могли залишитися, приміром, без електрики. Інколи це могло тривати кілька тижнів”.

Секретар міської ради нагадав, що влада Дніпра вже має успішні судові рішення, які дозволяють знести кілька незаконних будівель в різних локаціях міста. Серед них ті, що були незаконно зведені “чорними забудовниками” братами Каснерами, а також декілька інших сумнівних об’єктів. Поки що воєнний стан відтерміновує остаточне вирішення долі цих скандальних новобудов. Однак принципова позиція міської влади незмінна: будівництво у Дніпрі має відбуватися виключно у законний спосіб, із дотриманням всіх встановлених норм.

За матеріалами Наше Місто.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: