Колишній в.о. директора держпідприємства “Південдіпрошахт” та його заступник отримали більше 7 років тюрми

15 лютого 2024 року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) оголосив вирок у справі колишнього в.о. директора ДП “Південдіпрошахт” Юрія Севастьянова та його заступника Олександра Татаркіна. Їх визнано винними у замаху на заволодіння 7 мільйонами гривень, що кваліфікується як злочин, передбачений ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України. Про це повідомляє 49000 із посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Суд призначив колишньому керівнику державного підприємства з Харківщини Севастьянову покарання у вигляді 7,5 років позбавлення волі, а його заступнику Татаркіну – 7 років 3 місяці.

Обох засуджених також позбавлено права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах, установах, організаціях строком на три роки. У них також буде конфісковано все майно, що належить їм на праві власності.

Вирок ВАКС набирає законної сили через тридцять днів з дня його проголошення, якщо його не буде оскаржено до Апеляційної палати ВАКС.

Деталі справи ДП “Південдіпрошахт”:

  • Наприкінці 2019 року колишній в.о. директора ДП “Південдіпрошахт” Севастьянов та його заступник з юридичних питань Татаркін вирішили заволодіти 7 мільйонами гривень, отриманими від продажу адміністративного приміщення держпідприємства в центрі Харкова.
  • Для цього вони уклали низку фіктивних договорів з підконтрольною їм юридичною особою (ТОВ “Лімітед Едішн”) про нібито надання послуг з переведення паперового архіву держпідприємства в електронний вигляд.
  • Згодом, використовуючи векселі як засіб розрахунків, вони безпідставно визнали наявність заборгованості перед приватним підприємством у розмірі 7 мільйонів гривень.
  • На підставі цього органи державної виконавчої служби відкрили провадження про стягнення з ДП “Південдіпрошахт” 7 мільйонів гривень після продажу адміністративної будівлі в центрі Харкова у листопаді 2019 року.
  • Однак через дії правоохоронних органів та інші обставини підозрюваним не вдалося довести свій злочинний задум до кінця.
  • Обвинувальний акт у справі було скеровано до суду у серпні 2021 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: