Кого зі студентів можуть мобілізувати, а хто може розраховувати на відстрочку: роз’яснення

2023 року студентів не повинні призивати до армії в Україні. Однак під мобілізацію можуть потрапити студенти, які після закінчення бакалаврату і перед вступом до магістратури тимчасово не є студентами вишу. Відстрочка їм не надається, оскільки формально в цей період вони не здобувають освіту.

Порядок мобілізації регулюється законами «Про військовий обов’язок та військову службу» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Згідно із законодавством, мобілізовувати не будуть:

– студентів ПТУ та училищ,

– студентів вишів,

– асистентів-стажерів,

– аспірантів і докторантів, які навчаються на денній чи дистанційній формах.

Хто зі студентів може отримати відстрочку

Відстрочка від мобілізації на весь період навчання надається студентам призовного віку, які навчаються в закладах загальної середньої освіти ІІІ ступенів, а також тим, які навчаються в закладах професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання.

Однак після досягнення 21-річного віку така відстрочка втрачає чинність.

Студенти можуть піти до армії за власним бажанням – для цього слід написати заяву у військкоматі та отримати академвідпустку на час служби. В іншому випадку під час отримання повістки необхідно надати довідку про проходження навчання.

Як розповів адвокат Джамал Стаценко, у 2023 році не будуть мобілізовувати студентів вишів і здобувачів фахової передвищої освіти. Проте це стосується лише тих, хто навчається на денній або дуальній формі. Вчителі та викладачі також не можуть бути мобілізовані.

 

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: