Ключові зміни в допомозі ВПО: кому автоматично продовжать допомогу у 2024 році

В Україні внутрішньо переміщені особи (ВПО) отримають можливість продовжити отримання допомоги на 6 місяців – з 1 лютого по 31 липня 2024 року. Це розширення виплат стосується тих, хто вперше звернувся за допомогою після 1 серпня та вважається особливо вразливою категорією.

Не потрібно звертатися за цим продовженням, оскільки воно автоматичне. Згідно зі змінами, уведеними Постановою Кабінету Міністрів №709 від 11 липня 2023 року, отримувачі допомоги на проживання ВПО були умовно розділені на дві групи:

  • Особи, які отримували допомогу до 1 серпня 2023 року.
  • Особи, які звернулися за допомогою після 1 серпня 2023 року вперше.

Тому підходи до призначення/продовження цієї допомоги для обох груп відрізняються. Відповідно до пункту 1 зазначеної Постанови, з 1 серпня 2023 року виплата допомоги на проживання автоматично продовжується на один шестимісячний період для таких категорій ВПО:

  • Особи, які перемістилися з територій, де тривають бойові дії або тимчасова окупація, визначених у переліку, або де бойові дії не мають чіткої завершальної дати.
  • Особи, у яких мешкання стало непридатним для проживання через збройну агресію Російської Федерації, або через зруйнування житла. Отже, ВПО, які отримували допомогу до 1 серпня 2023 року, зможуть продовжити отримувати її до 31 січня 2024 року.

    За матеріалами Наше місто.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: