Хто може отримати спадок без заповіту: тонкощі наслідування

До найбільш поширених питань, з якими люди звертаються до юристів, належать ті, що стосуються спадкування. Особливої актуальності вони набувають під час воєнного стану. Відповіді на основні питання – у коментарі адвоката Радіона Кирилкіна.

Хто має право на спадщину без заповіту

Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини, право на спадкування здійснюється за законом.

Черговість спадкування за законом

  • Перша черга спадкоємців за законом – це діти спадкодавця, зокрема й зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той із подружжя, хто його пережив, та батьки.
  • Друга черга спадкоємців за законом – це рідні брати та сестри спадкодавця, його бабуся та дідусь як із боку батька, так і з боку матері.
  • Третя черга – це рідні дядько та тітка спадкодавця.
  • Четверта черга спадкоємців за законом – це особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини.
  • П’ята черга спадкоємців за законом – це інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно. Причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення. У п’яту чергу право на спадкування за законом також одержують утриманці спадкодавця, які не були членами його сім’ї.

Що варто знати

За словами експерта, кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття.

Також можлива зміна черговості одержання права на спадкування.

Черговість одержання спадкоємцями за законом права на спадкування може бути змінена нотаріально посвідченим договором зацікавлених спадкоємців, укладеним після відкриття спадщини.

За матеріалами Наше Місто.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: