Інформаційна війна триває: як вберегтися від негативного впливу фейкової пропаганди рф
Країна-агресор вкотре невдало намагалася навіяти свою пропаганду українському населенню. Ворог у соціальних мережах створює фейкові акаунти — двійники сторінок наших захисників, аби поширювати серед українців неправдиву інформацію щодо ситуації на фронті. Як вберегти себе від негативного впливу?
В соціальних мережах TikTok та Telegram рашисти активно розповсюджують фейки. Вороги створюють клони сторінок наших захисників, аби навіяти українцям неправдиву інформацію та зменшити їх довіру до Збройних сил та країні в цілому.
Один з найпопулярніших фейків — сторінка нібито сержанта ЗСУ. Має майже 27 тисяч підписників. Відео набирають мільйони переглядів.
Дмитро Снєгирьов, співголова громадської ініціативи «Права Справа»: «Подібні публікації мають ознаки так званих «активних операцій». Відходячи від мови професіоналів — просунення дезінформації в українське суспільство з метою створення відповідних настроїв. Інформацію треба аналізувати згідно з першоджерелом. Першоджерело — це повідомлення Генштаба ЗСУ. Відкривайте повідомлення Генштабу і аналізуйте з тими повідомленнями, які безпосередньо намагається просунути російська сторона».
Відсутність першоджерела та синхронність з декількома ворожими пропагандистськими таблоїдами свідчить, що це — фейк.
Анна Збаранская, психолог: «Варто завжди розуміти, що така пропаганда і такі фейкові новини розраховані на включення вас в емоції. Вони дуже рідко викладають інформацію якимось раціональним, послідовним чином. Зазвичай це якийсь такий заголовок, який дуже чіпляє вашу увагу і включає одразу на емоції — тривогу або злість, на щось дуже сильне. Відповідно, коли ми про це знаємо, ми можемо фільтрувати інформацію. Якщо ви бачите подібні заголовки, то краще взагалі не включатись та не читати подібні новини».
Експерти наголошують на тому, що свій інформаційний простір необхідно пильно перевіряти та аналізувати. Дотримуйтесь інформаційної гігієни та довіряйте лише офіційним джерелам інформації.
Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: