Європарламент закликав зупинити скандальну реформу містобудування в Україні

У резолюції, яку ухвалив Європейський парламент у четвер, закликає президента Володимира Зеленського не підписувати спірний законопроєкт №5655 про реформу містобудування. Це було зазначено Рухом ЧЕСНО.

Пункт 17 резолюції попереджає про небезпеку використання майбутніх відбудовних заходів в спосіб, який приносить вигоду окремим групам інтересів за рахунок прозорих і рівних правил гри. Згідно з текстом, «(Європарламент. — Ред.) закликає президента Зеленського не підписувати законопроєкт №5655 про містобудівну діяльність».

Нагадаємо, що 13 грудня 2022 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5655 про реформування сфери містобудівної діяльності в цілому, з невеликою перевагою голосів — 228 проти 226. Цей документ передбачав створення прозорої системи містобудівного контролю та вирішення проблем у будівельній галузі, а також розширював повноваження Міністерства розвитку громад та територій, передаючи йому функції, які раніше виконувала Державна архітектурно-будівельна інспекція.

Декілька громадських організацій і ЗМІ наголошували на тому, що реформа проводилась без належного обговорення. Крім того, Міністерство культури та інформаційної політики виступило проти прийняття законопроєкту, вказавши на ризики збереження культурної спадщини, а Нацагентство з запобігання корупції визначило, що №5655 не відповідає Антикорупційній стратегії.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: