Геннадій Гуфман: Ми прагнемо, щоб дорослі почули голос дітей, побачили, як виглядає світ їхніми очима

Українські діти бачать війну та малюють свої мрії про щасливе мирне життя. Вони щиро впевнені, що Україна переможе і пишуть на своїх малюнках «Слава Україні!», «Хай завжди буде мир!». Захисникам України вони бажають перемоги та якнайшвидше повернутися до своїх рідних. Такі емоційні роботи незабаром з’являться на бордах у Дніпрі завдяки конкурсу «Життя очима дитини» – 2022. Ініціатор проєкту Геннадій Гуфман подякував усім учасникам конкурсу за сміливість, щирість та емоції. «Ми запрошуємо всіх мам і тат, бабусь та дідусів, близьких і далеких родичів, просто знайомих і навіть незнайомих людей підтримати наших неймовірних конкурсантів», ­– наголошує Гуфман. Про це повідомляє телеканал ДніпроTV.

Говорячи про особливості цьогорічного конкурсу, Геннадій Гуфман зазначає, що вперше за шість років проекту оголошено тему конкурсних робіт – «Діти Дніпропетровщини проти війни». А взагалі, конкурс завжди був не лише про малюнки. «Ми не оцінюємо академічні навички чи художню манеру. Ми прагнемо, щоб голос дітей почули дорослі, побачили, як виглядає світ очима дітей», – говорить ініціатор та незмінний організатор проєкту «Життя очима дитини».

Цьогорічний конкурс також відрізняється від попередніх широкою географією учасників. Впродовж червня на конкурс «Життя очима дитини» – 2022 приходили роботи з різних країн світу, які прихистили українських переселенців. Також багато малюнків від дітлахів, чиї сім’ї зараз перебувають у Дніпропетровській області, вимушено залишивши свої домівки. Це діти з Маріуполя, Бахмута, Гуляйполя, Енергодара, Волновахи, Ізюма, Краматорська, Вугледара та інших міст Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської, Херсонської областей. Геннадій Гуфман підкреслює: сьогодні всі ці діти – діти Дніпропетровщини.

Ще однією відмінністю цьогорічного конкурсу стала публікація історій учасників та їхніх робіт на сторінці Програми «Соціальна реконструкція» в соцмережі Facebook.

За тиждень, що триває голосування, понад 11,5 тисяч батьків, родичів, друзів та просто вболівальників із різних куточків України, ба більше, різних країн світу, підтримали учасників конкурсу.

Назар Лантух та його брат Захар з села Іллінка Кам’янського району беруть участь у  конкурсі «Життя очима дитини» не вперше. Цьогоріч їхні роботи – серед лідерів глядацької підтримки.

«Я розповів про конкурс своїм друзям, однокласникам, хлопцям, з якими разом займаюсь карате, попросив підтримати мене й мого братика Захара. Мої батьки, хрещена, рідні також попросили проголосувати за нас своїх знайомих», – поділився Назар.

Поліна Стрілець – з Дніпра. На конкурс вона надіслала емоційну роботу «Війна очима дітей». «Я намалювала своє око, в якому відображаються вибухи, літаки, танки. Раніше таке я могла побачити тільки на картинках, а тепер бачу все в житті… Боляче таке переживати, тому з ока тече сльоза. Я точно не хочу, щоб мої майбутні діти коли-небудь переживали війну і таку небезпеку», – розповіла Поліна.

На малюнку Ірини Дузенко з Павлограда – мрія всіх дітей про нормальне життя: щасливі батьки, які обіймають свою донечку, мирне блакитне небо, поле соняшників та голуби.

«Я намалювала голубів, тому що вони – символ миру. Я дуже хочу, щоб у нашій країні був мир», – говорить Ірина. Вона розповіла що її підтримали всі рідні, знайомі батьків, однокласники та шкільні вчителі.

Єлизавета Лоскутова займається образотворчим мистецтвом. Для конкурсу, в якому дівчинка бере участь вперше, вона створила фантазійну роботу «Українська балерина в космосі».

«Я зобразила балерину, тому що вона красива й ніжна. Вона тримає український прапор. Я хочу, щоб про нашу країну знали всі не тільки на Землі, а й у космосі», – розповіла Єлизавета.

Організатори нагадують, що голосування за учасників конкурсу проходить на сайті «Життя Дніпра». Переможців за кількістю набраних голосів визначатимуть у чотирьох вікових категоріях: 3–5 рочків, 6–8, 9–12 та 13–15 років.

Підсумки конкурсу будуть підбиті на сайті «Життя Дніпра» та на сторінці Програми Геннадія Гуфмана «Соціальна реконструкція» у Facebook.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: