Геннадій Гуфман: Ініціатива щодо термомодернізації будинків має виходити від мешканців

Закон про термомодернізацію будівель, за який у липні проголосували українські парламентарі, корисний і потрібний. Однак ухвалення Закону не означає, що незабаром усі старі будинки обігріватимуть мешканців, а не космос. Про це член ради директорів Конфедерації будівельників України (КБУ), керівник представництва КБУ в Дніпропетровській області Геннадій Гуфман написав на офіційній сторінці в Facebook. Про це стало відомо з сюжету телеканалу ДніпроTV.

Геннадій Гуфман зазначив, що Законом створюються умови для запровадження комплексної термомодернізації, а не передбачається її невідкладне здійснення. «У законі не йдеться про те, що прийдуть «добрі люди» та все зроблять самотужки та безкоштовно. Ініціатива, як і раніше, має виходити від самих мешканців, а чималі кошти на модернізацію доведеться шукати, – підкреслив він. – Тож варто розуміти, що це спрощений доступ до вудки, а не акція з роздачі безкоштовної риби».

Експерти очікують, що за рахунок скорочення кількості процедур, часу підготовки, розгляду та затвердження заявок Закон сприятиме підвищенню кількості реалізованих проєктів із впровадження енергоефективних заходів та термомодернізації житлових та громадських будівель.

Зазначимо, що Законом № 6485 «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель» зокрема встановлено:

  • спрощення процедур розгляду заявки на часткове відшкодування вартості заходів з енергоефективності;
  • запровадження можливості поетапного фінансування проєктів термомодернізації;
  • норму системи енергетичного управління будівель;
  • регулювання питання Стратегії термомодернізації будівель;
  • системний характер термомодернізації, єдиний для всього будинку.

Нагадаємо, що в рамках Програми Геннадія Гуфмана «Соціальна реконструкція» в лютому 2022 року стартував проєкт «З теплом – кожен дім». Він передбачав проведення комплексної діагностики теплових втрат будинків на житловому масиві «Тополя» та на 12-му кварталі. За підсумками діагностики мешканці мали отримати звіти з енергоаудиту з рекомендаціями щодо конкретних дій задля зниження втрат тепла та електроенергії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: