Ексочільник Дніпропетровської ОДА та ще 4 фігуранти отримали підозру у справі про дорожню корупцію
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) викрили масштабну оборудку у дорожній сфері на Дніпропетровщині. В результаті цієї корупційної схеми під час повномасштабної війни державному бюджету заподіяно понад 286 млн грн збитків. Про це повідомляє 49000 з посиланням на НАБУ і САП.
За процесуального керівництва прокурора САП детективи НАБУ повідомили про підозру 5 особам, які причетні до можливих зловживань під час ремонту доріг у Дніпропетровській області. Внаслідок дій підозрюваних завдано збитків територіальній громаді на суму понад 286 млн грн. Очолював Дніпропетровську облдержадміністрацію в ті часи Валентин Резніченко.
Про підозру повідомили*:
- голові Дніпропетровської ОДА;
- заступнику голови Дніпропетровської ОДА;
- керівнику департаменту Дніпропетровської ОДА;
- начальнику відділу дорожнього господарства Дніпропетровської ОДА;
- керівнику суб’єкта господарської діяльності.
*посади на момент вчинення злочину
Дії підозрюваних кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
“У 2022 році чинне в умовах воєнного стану законодавство дозволяло першочергове фінансування експлуатаційного обслуговування автомобільних доріг, а витрати на поточний та капітальний ремонт доріг були можливі лише в останню чергу.
За даними слідства, підозрювані з метою отримання можливості першочергового фінансування, а також для уникнення необхідності розробки проектної документації, проведення її експертизи та здійснення технічного нагляду замінили у відповідних документах відомості щодо потреби у проведенні поточного та капітального ремонту доріг на необхідність їх експлуатаційного обслуговування.
Витрати на таке обслуговування штучно та безпідставно збільшили до 1,5 млрд гривень. На цю суму уклали договори на виконання відповідних робіт з компанією, пов’язаною із головою Дніпропетровської ОДА, яка завищила вартість матеріалів на суму понад 286 млн грн.
Частину цих коштів надалі вивели на рахунки інших компаній, пов’язаних з топпосадовцем та його заступником”, – йдеться у повідомленні НАБУ.
У НАБУ додали, що наразі триває вивчення фактів щодо можливої легалізації незаконно одержаних коштів та встановлюється причетність до злочину інших осіб.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що правоохоронці затримали заступницю голови Волинської ОВА Мирославу Якимчук.
Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: