Ексголова Міграційної служби Соколюк отримав підозру у розкраданні понад 88 млн грн

САП і НАБУ повідомили ексголові Державної міграційної служби України про підозру в заволодінні бюджетними коштами на суму понад 88 млн грн при реконструкції адмінбудівлі ДМС. Йдеться про Максима Соколюка, який очолював Міграційну службу у 2015-2021 роках.  Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України. Про це повідомляє 49000 з посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

У 2015 році ДМС України отримала від держави будівлю у центрі Києва для облаштування в ній центрального офісу.

Встановлено, що бізнесмен, який тривалий час перебував у “дружніх” стосунках із представниками ДМС та іншими можновладцями, організував тривалу схему розкрадання бюджетних коштів під час реконструкції зазначеної будівлі. Все це – з використанням підконтрольних осіб у структурі Міграційної служби.

Для реалізації злочинного задуму він вступив у змову із тодішніми головою ДМС Соколюком і начальником Управління ресурсно-господарського забезпечення та капітального будівництва ДМС. А потім – і із заступником голови ДМС. Посадовці ДМС замість належного виконання своїх обов’язків заволоділи коштами, виділеними на облаштування будівлі.

Зокрема, колишній голова Міграційної служби сприяв бізнесмену в укладанні договорів із підконтрольними йому компаніями щодо виконання проєктних та будівельних робіт шляхом спотворення результатів торгів. І загалом забезпечив здійснення оплати за невиконані роботи та ненадані послуги.

Таким чином злочинна група протягом кількох років заволодівала бюджетними коштами шляхом завищення вартості та обсягів виконаних робіт. Як наслідок, реконструкцію будівлі центрального офісу ДМС так і не завершили. А комп’ютерні комплекси із відповідним програмним забезпеченням існують лише на “папері”, а відповідальні за реконструкцію компанії “згорнулись”.

У результаті реалізації корупційної схеми бюджету заподіяно збитків на суму понад 88 млн грн.

Ще у вересні 2023 року САП і НАБУ повідомили про підозру колишнім заступнику голови та начальнику Управління ресурсно-господарського забезпечення та капітального будівництва ДМС, а також організатору цієї схеми – бізнесмену з РФ.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що ексзаступника міністра МОЗ Загрійчука та ще 10 лікарів затримали через незаконне вилучення органів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: