Екс-очільник дніпровського відділення АППУ заявив право на злодійський общак “Умки”

Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання адвокатів 48-річного колишнього голови наглядової ради Versobank’а та екс-очільника дніпропетровського обласного відділення ВГО “Асоціація платників податків України” Олександра Речицького, зобов’язавши слідчого повернути підприємцю понад 2,65 млн. дол., вилучених в індивідуальних сейфових скриньках №1040 та №1044 в офісі ТОВ “Гарант Дніпро захист” під час здійснення правоохоронцями спецоперації з “форсування Дніпра”, коли навесні минулого року силовики “спакували” за підозрами в поширенні злочинного впливу 49-річного Сергія Олійника та його однолітка Лашу Джачвліані, які відомі в статусі так званих “злодіїв в законі” на прізвиська “Умка”/”Ума Дніпровський” та “Лаша Сван”/”Лаша Очамчирський” відповідно. Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info та підтверджується оприлюдненим у відкритій частині судового реєстру рішенням від 5 жовтня 2022 року, яке постановила служитель Феміди Ірина Григоренко. Пише Детектив INFO.

З його тексту випливає: до палацу правосуддя звернувся захисник Речицького, що стверджував: виявлені під час здійснення слідчих дій в день затримання Джачвліані та Олійника в індивідуальних сейфах офісу по вулиці Ламаній в Дніпрі гроші виступають його майном. Мовляв, відповідні кошти не мають ніякого стосунку до інкримінованих кримінальним генералам звитяг, та підлягають його негайному поверненню власнику.

На підтвердження своєму клопотанню сторона Олександра Юхимовича надала письмові підтвердження набуття власності Речицьким понад двох мільйонів доларів. Йдеться про копії виписки по його особовому рахунку з квітня по серпень 2020 року, а також довідки від ТОВ “КУА “Альтус Ассетс Аквітіс” та ТОВ “Альтус-Фінанс”, згідно яким екс-очільнику дніпропетровського відділення АППУ (в період обійняття ним цієї посади в 2016 та 2018 роках) надходили транші в розмірі 1,67 млн. грн. та 3,99 млн. грн. відповідно.

Вивчивши ці відомості, суддя Григоренко дійшла висновку: оскільки їй не було надано доказів про накладення арешту на гроші з двох скриньок в офісі “Гарант Дніпро захист” і постанови про визнання їх речовим доказом, з посиланням на “порушення права власності Речицького”, валюту в загальному розмірі понад 2,65 млн. дол. необхідно повернути.

Речицький, згідно відомостям відкритих реєстрів, раніше мав безпосередній стосунок до бенефіціарів ТОВ “Гарант Дніпро захист”, де власне й відбувався шмон” під час спецоперації з пакування “Умки” та “Лаші Свана” навесні 2021 року. При цьому, невдовзі після відходу Олександр Юхимовича зі складу власників компанії серед її засновників з’явився інший відомий у Дніпрі бізнесмен – співвласник м’ясопереробної фабрики “Алан” Вячеслав Капустін, що як раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, на певному етапі виступав одним із бенефіціарів акціонерного товариства “Армаріус”, від якого Сергій Олійник в 2019 році отримав дивіденди в розмірі 25 млн. грн.

Інші бізнес-структури, пов’язані з Капустіним та близькою родичкою Олександра Петровського, який раніше чeрез суд домагався заборонити називати його кримінальним авторитетом на прізвисько “Нарік”, вже після арешту “Лаші” та “Умки” додатково обшукували (про що зазначалося в публікаціях Dетектив-Info).

Нагадаємо, що у травні 2021 року в Нацполіції звітували про вилучення так званого “общака” в розмірі 3,2 млн. дол. під час здійснення операції з затримання Сергія Олійника та Лаші Джачвліані. Згідно інформації слідства, окрім фінансів правоохоронці виявили “дороговартісні транспортні засоби, 27 мобільних телефонів, 15 банківських карток, цифрові носії інформації, холодну та вогнепальну зброю з набоями, понад 60 одиниць коштовних ювелірних виробів”.

При цьому, як вже повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, в iPhone “Умки” виявили фотографії так званих “списків”, а також бухгалтерської звітності щодо вирогідного “общака”, утримувачем якого вважають кримінального генерала.

Згідно цим відомостям, станом на 28 квітня 2021 року загальний обсяг вирогідного “общака”, контроль над яким буцімто міг здійснювати кримінальний генерал, складав близько 502 тис. дол., понад 53 тис. євро та 16 тис. рублів.

При цьому, невдовзі після скандального звільнення “злодія в законі” влітку минулого року на волю, в соцмережах з’явилися повідомлення про начебто повернення вилучених фінансів (без конкретизації суми) “Умці”.

Офіційних підтверджень/спростувань відповідно факту з боку посадовців не відбулося. У той же час, станом на червень 2021 року заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе давав зрозуміти журналістам, що вилучений “общак” арештований.

“Адвокати теж працюють і намагаються зняти арешт із цих коштів. Ми намагаємося разом з Офісом генпрокурора його відстояти. В рамках законних процедур у подальшому я не виключаю передачу цих коштів в АРМА”, – зазначав він.

Як би там не було, але окрім поточного рішення суду щодо повернення понад 2,65 млн. дол. Олександру Речицькому з переліку грошей, які в Департаменті стратегічних розслідувань охрестили “общаком” злодія “Умки” з офісу “Гарант Дніпро захист”, ще в жовтні 2021 року той таки Печерський палац Феміди задовольнив клопотання щодо повернення 36 найменувань майна (серед яких – самурайський меч, колекція ножів та низка ювелірних прикрас) та понад 110 тис. дол., вилучених під час “шмонів” у справі Сергія Олійника 20 травня по вулиці Матроса Кошки в місті Дніпро. З матеріалів судового реєстру випливає: відповідна ухвала суду не була реалізована щонайменше станом на кінець липня 2022 року.

Таким чином, загалом відомо про ухвалення щонайменше двох “пакетів” судових рішень, які стосуються вилучених в Дніпрі 20 травня 2021 року фінансів (та коштовного майна), яке силовики вважали “злодійським общаком”. Йдеться про 2,65 млн. дол., власником яких наразі заявив себе Олександр Речицький та понад 110 тис. дол., що були віднайдені в домівці по вулиці Матроса Кошки. Якщо скласти ці суми, то сумарно виходить близько 2,76 млн. дол. У порівнянні із публічно озвученою сумою “общака” в розмірі 3,2 млн. дол., різниця складає близько 440 тис. дол., що певним чином “корегується” з розрахуваннями з так званих “списків “Умки”, згідно яким за місяць до власного затримання він оперував близько 550 тис. дол.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: