Два місяці під обстрілами: життя у Миколаєві

Миколаїв знову обстріляли. Одна людина загинула, двоє – поранені. Про це повідомив Віталій Кім. Голова обласної військової адміністрації додав: містян просять залишатися в укриттях, триває ліквідація наслідків атак. Загалом Миколаївщина майже два місяці живе під обстрілами. За цей час розбиті будинки, сильно пошкоджені інфраструктурні об’єкти, у тому числі лікарня та будівля обладміністрації.

Про це повідомляє канал Дніпро ТВ.

Розтрощені доріжки, розбита дошка пошани та понівечені клумби. Площу біля Миколаївської облдержадміністрації не впізнати, так як і дев’ятиповерхову будівлю, говорить пресофіцер обласної військової адміністрації Дмитро Плетенчук.

Дмитро Плетенчук, пресофіцер Миколаївскої обласної військової адміністрації: “36 осіб загинуло, це здебільшого цивільні. Це були люди, які героїчно продовжували виконувати свої обовязки. Тому що було розуміння, що без їхньої діяльності область може зупинитися”.

З моменту обстрілу минув майже місяць. Понівечена будівля і досі нагадує про страшні події. Дмитро Плетнечук додає: від потрапляння ракети дивом не постраждав столітній миколаївський дуб.

Дмитро Плетенчук, пресофіцер Миколаївскої обласної військової адміністрації:

“Дуб є історичною пам’яткою, він практично ровесник нашого міста, він є пам’яткою. На цьому місці, до речі, був зоопарк більше століття тому. І це дерево було збержено. Ну, воно витримало Другу світові війну, Першу світову війну, витримає і це”. 

“Мы слышим о том, что есть команды нас или сравнять, или захватить”.

Ольга Малярчук – працівниця Миколаївської облдержадміністрації. Нині активно займається волонтерством. Говорить, допомагає там, де у цьому є потреба. А пригадуючи 29 березня, додає: дивом лишилась у живих.

Ольга Малярчук, радниця начальника Миколаївської обласної військової адміністрації:

“Трохи затрималася, тому що отримувала ліки, і це врятувало життя. Тому що 4-й поверх, там був мій кабінет, залишилася діра. Гіпотетично, навряд чи мене б там знайшли, тому що пряме влучення, попадання. І, мабуть, нічого вже не залишилося”.

Нині Миколаїв живе за законами військового часу, але місто згуртувалося навколо загальної мети – вижити, попри все, та перемоги.

“Коли вже орки були рядом, так. На під’їзді до Миколаєва. Саме Віталій Кім звернувся до населення для того, щоби вийшли люди. І коли ми побачили натовп людей, реально, коли це були і діти, і бабусі, і просто населення. Ми всі робили коктейлі, ми всі робили барикади. І тут немає зараз, продавець ти чи фахівець в якоїсь галузі. Ми всі миколаївці, ми всі українці, ми всі робимо все для перемоги”.

Миколаїв став справжньою фортецею на шляху російських окупантів з Криму та на захід до Одеси. Місто відважно чинить опір. Проте росія нарощує щільність ракетних обстрілів. Один з недавніх ударів стався у день, коли на вулицях було повно людей.

Мешканка Миколаєва:

“Во дворы попадало, дома, стекла повыбивало аж до 9-х этажей. Сегодня, конечно, это было, меня до сих пор трусит. И сейчас уже даже страшно. Стояли во дворе, по воду ходили, и оно как бахнет. И уже все, иду домой, валерьянки надо напиться, потому что это нерелаьно”. 

Мешканець Миколаєва:

“Корабельна ракета. Вот тут кусочок лежав, і там, коло 127-го гаража отака штука от цієї ракети. А двігатель. Мені військові казали, що перелетів через це, і в тому дворі знайшли. Кусок, кусок двігатєля”.

До Миколаєва їдуть зі східних та південних селищ регіону. Деякі з них лише нещодавно звільнила українська армія. Як пояснюють у місцевій терооброні, на Миколаївському та Херсонському напрямках наші військові використовують тактику невеличких наступів, що робить військо ворога вразливим. Завдяки цьому його поступово знищують.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламные блоки позволяют нам оставаться независимыми СМИ, а вам – получать самые свежие новости под ними. Scroll down!

Присоединяйтесь также к 49000 в Google News. Следите за последними новостями!Присоединиться
Главное за день
logo-bottom
© 2022, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: