До 8 років: нардепи пропонують посилити покарання для чоловіків, які хочуть втекти за кордон

У Верховній Раді України пропонують ухвалити зміни до чинного кримінального законодавства, щоб посилити покарання для тих військовозобов’язаних чоловіків, які ухиляються від мобілізації. Про це йдеться у відповідому законопроєкті, ініціаторами якого виступили троє нардепів від партії “Слуга народу”, повідомляє 49000.

“Слуги народу” пропонують внести зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону з метою ухилення від призову на військову службу.

“З метою ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період… карати позбавленням волі строком від трьох до пʼяти років”, – йдеться у законопроєкті.

За повторне подібне правопорушення покарання передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Згідно чинного законодавства, незаконне перетинання кордону карається строком до 3-х років позбавлення волі, а повторне порушення — до 5-ти років позбавлення волі. Разом з тим зазначається, що особа може звільнитися від відповідальності у разі добровільного повернення в України впродовж 6 місяців з моменту перетину кордону та яка добровільно заявила про факт скоєння злочину прикордонникам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: