Як невдачливий «борець із корупцією» Селін докотився до ніжної дружби з криміналом і розміщення дешевих фейків

Скандал, який на рівному місці створив дніпровський «активіст» Денис Селін, що звинуватив мера Філатова в «купівлі Порше із салону» і стрімко прибрав пост з цим фейком із Фейсбуку під загрозою суду, яскраво показує стрімку деградацію «громадських діячів» і «громадянського суспільства» в окремо взятому Дніпрі. Яке й до війни тільки «освоювало гранти», лаялося між собою, але не блищало конструктивом і користі людям не приносило. А тепер взагалі докотилося до брехні та наклепу. За які тепер, ймовірно, доведеться відповідати.

Щоб читач зрозумів диспозицію, пояснимо. Зараз Денис Селін — записний коментатор на каналі Д1, який належить кримінальному авторитету Наріку (Олександр Петровський). Дніпро — дуже непросте місто, і в нашому демократичному мегаполісі навіть колишній бандит та невдалий меценат може мати свій медіарупор. Проте останні професійні журналісти пішли з каналу ще після виборів 2020 року. А зараз, через брак інших, топперсонами каналу стали колишні чиновники та колишні ж діячі партії регіонів Януковича — Зайцева й Буленок, замішані в численних скандалах, і все той же Селін — у ролі «голови, що говорить» і експерта з усіх питань.

Канал Д1 стабільно годує свою нечисленну публіку хайпом, розганяє різноманітну зраду та фейки, проштовхує в ефір ворожок, оракулів (!) та іншу дичину.

Особливо розійшлася медіаобслуга Петровського з початком війни. Коли сам Нарік миттєво та незаконно втік з України. Можна згадати маячні фейки, які розганяв Д1 у перші місяці вторгнення: нібито «керівництво міста втекло», «Дніпро здадуть», усе пропало тощо. По суті, канал авторитету відверто просуває ворожі тези та прямо підігрує агресору, розгойдує ситуацію, сіє паніку, підриває довіру громадян до керівництва регіону та України загалом.

У цю картину цілком вписується нинішній фейк у виконанні Селіна. Який чи то загрався, чи то був «вклеєний» своїми спільниками.

Зрада та фейки у виконанні Д1 та людей Наріка — явище системне та дуже небезпечне. Кримінальний авторитет у перші дні війни втік із країни, але свої інтереси, бізнеси та фракцію «слуг народу» в Дніпрі, як і раніше, хоче тримати на короткому повідку. Намагається впливати на ситуацію в місті. І навіть «качати» її.

Як уже неодноразово зазначали аналітики, дестабілізація ситуації в Дніпрі дуже вигідна авторитету, тісно пов’язаному зі злодієм у законі Умкою (Сергій Олійник) і через нього — з кримінальним світом на теренах колишнього Союзу.

По-перше, «хитаючи» ситуацію, він намагається бити по лідерах міської влади, шкодити та саботувати, принагідно — зміцнювати свої позиції в бізнесі та політиці. Розділяй і володарюй — класичний принцип, який дуже підходить для людей зі злодійського світу…

Крім того, за багатьма експертними оцінками, втікший авторитет може працювати на користь країни-агресора. Злодійський світ Росії однозначно підтримав вторгнення та агресивну війну проти України. Десятки тисяч зеків із в’язниць Росії не просто так пішли вбивати українців. Українські злодії в законі ще до війни потрапили під удар правоохоронців і були міцно озлоблені на владу, яка нарешті повела з ними неабияку боротьбу.

У такій ситуації для дніпровського авторитету — один крок до продажу батьківщини противнику. Крім того, за повідомленнями ЗМІ «Нарік» має бізнеси та на тимчасово окупованих територіях, а значить — авторитет знаходиться на міцному гачку у ворога.

Як же колишній «активіст» Селін докотився до того, щоб співпрацювати з кримінальним авторитетом і потенційним зрадником?

Відомо, що ще з 2015 року Селін та його оточення через організацію Громконтролю вдало освоювали гроші закордонних донорів. Які після Революції гідності активно (але безрезультатно) вливали кошти в «громадянське суспільство«України.

Пошук «зради» раніше був вигідною справою, і всього за кілька років «активіст» став мільйонером. У своїй декларації Селін зазначив, що за 2018 р. заробив 719 тис. 969 грн, назбирав готівкою 315 тис. грн та 81 000 доларів (за курсом на жовтень 2019 р., коли було оприлюднено документ — це понад 2 млн грн).

Втім, «антикорупційні розслідування» різного ступеня безглуздості та численні судові позови, які вів Селін та його нечисленні адепти, до жодних реальних результатів не призводили. Найгірше — лише ускладнювали життя простим людям. Наприклад, коли «активісти» спробували через суди втрутитися в систему обслуговування житлових будинків у Дніпрі, численні будинки опинилися без обслуговування взагалі.

А міжнародні донори з роками почали втрачати інтерес до «суспільників». Які активно освоювали гроші, але при цьому головно займалися балаканиною, спекуляціями та гризнею між собою. Реально не впливали на суспільство і владу й жодних істотних змін не могли домогтися — попри імітацію бурхливої діяльності.

Закордонні гранти збідніли, на місцевих виборах 2020 року виборці явно прокотили «активістів», а звичка до широкого життя залишилася. Ось і довелося податись у найми до кримінального авторитету «Наріку». Який надав колишньому «активісту» ефірний час та всіляку привітність. Використовуючи Селіна та інших, уже відвертих міських божевільних як інформаційний «таран» та сутяги в судах проти міської влади.

Це нічого, що колишній «борець із корупцією» тепер мовить на телеканалі разом із… колишньою чиновницею Зайцевою. Яка сама була причетна до маси скандалів. Щобільше — про «подвиги» чиновниці під час розпилювання грошей на новорічних ялинках свого часу писали розслідування як сам Селін та його друзі з Громконтролю…

Усе це — дрібниці для авторитету, який за допомогою таких «корисних ідіотів» та інших «борцунів» та міських божевільних намагається розгойдувати ситуацію. Щоб захистити свої бізнесові та політичні позиції в Дніпрі. Адже «Нарік», який втік у тиху Європу пересидіти воєнний час якомога далі від небезпеки, неодмінно захоче повернутися до нашого славного міста після Перемоги…

До речі, нинішній «епік фейл» у виконанні Селіна цілком можливо був відпрацюванням грошей покровителя. Ось тільки коли «активіст» зрозумів, що його використали, вкинувши відверту брехню, а віддуватися в суді тепер належить особисто йому, то відчутно занервував.

Селін зніс публікацію з Фейсбуку й написав невиразний коментар про те, що нібито мали місце «помилки та неточності, а також суб’єктивне розуміння певного джерела інформації». Щобільше — у відповідь на численні та справедливі питання людей про те, як це — публікувати явну брехню, «активіст», який завжди нібито ратував за прозорість, відкритість та інші «цінності вільного суспільства», почав масово (!) видаляти коментарі та відправляти в бан користувачів. Ну просто як у дикій росії…

Що ж, своїм злим постом Селін поставив жирний хрест на своєму реноме «активіста». Адже мер Філатов не жартував про суди, у які потягне Селіна за наклеп, і про те, що про наклеп і судові процеси дізнаються всі донори Селіна і Громконтролю, що залишилися.

Паралельно цим фак-апом забито останній цвях у кришку труни дніпровського «активізму». Той впевнено перетворювався на балаканину та струс повітря, а у воєнний час просто зійшов нанівець. І навіть ті люди, які раніше симпатизували активістам і вважали, що громадські ініціативи можуть змінювати життя на краще, тепер глибоко розчаровані убогістю дніпровських нібито «активістів».

Ну а Селін, який деградував від «суспільника» до людини на зарплаті в місцевої мафії, остаточно закопав залишки «громадянського суспільства». І тепер повинен готуватися відповідати за свої наклепи.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: