Ресурсів на забезпечення опалювального сезону в Дніпрі вистачає, і до нього вже активно готуються. Крім того, розповідають в міськраді, є спосіб суттєво знизити витрати на оплату тарифів взимку. Про це повідомляють в сюжеті телеканалу ДніпроTV.
“Ось за мою двокімнатну квартиру в січні минулого року було чи 4700 чи 4600. У лютому 4700, ось тільки у березні близько трьох тисяч. Так це опалення централізоване, а також окрім цього електрика. Тому що я включала масляні радіатори. А цього року, січень – близько двох тисяч електрики, до яких входило опалення, водонагрівач, загалом усе”, – Тетяна Затравкіна, дніпрянка.
Саме завдяки переходу їхнього будинку на електричну систему опалення, розповідає пані Тетяна,– їй вдалося зекономити чимало грошей. Минулий опалювальний сезон, каже жінка, вийшов дешевшим та теплішим.
“Ось на кухні у мене без конвектора, ось він вмикається, нагрівається, йде тепле повітря. Мені було дуже зручно. Тому що при централізованому опаленні температура була, коли 16 градусів, іноді 18. Було холодно, і я постійно включала масляний обігрівач. А із цими панелями було дуже добре”, – Тетяна Затравкіна, дніпрянка.
Цей будинок минулого року відмовився від централізованої системи опалення, підготував електромережі і створив власну більш енергоефективну систему. Як каже голова правління ОСББ – раніше через перебої в роботі котельної, їхній будинок взимку міг мерзнути тижнями. Проте тепер – проблеми зникли.
“На електроплавлення затрати з двох частин складалися. Це заміна стояків, на один під’їзд це десь 40 тисяч гривень. А перехід окремою квартири коштував десь районі 15-20 тисяч гривень. Стояки ми замінили за рахунок ОСББ, а всі роботи після лічильника – мешканці виконували за власний рахунок”, – Олексій Косоногов, голова правління ОСББ.
Нову систему опалення мешканці успішно протестували минулого року. Зараз готуються до наступного.
“Ніяких нарікань ні у голови правління, ні у співвласників немає, тому ми можемо сказати, що це такий кейс, який ми можемо масштабувати, як для будинків в яких уже відключається центральне опалення, це в таких малоповерхових будинках. Єдине, що ми можемо сказати – обов’язковою умовою встановлення подібних систем є ремонт чи заміна електромереж, саме центральних в будинку, для того, щоб не було перенапруження”, – Владислав Макарець, начальник відділу з організаційної роботи Департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради.
В нагоді містянам стане також програма співфінансування. Тож якщо у вас виникла ідея перейти на електричну систему опалення, у міськраді радять – звертатись до Департаменту з питань самоорганізації населення.