Дніпровські комунальники розповіли про стан справ на ранок 22 січня
22 січня. Оперативна інформація на 06:00
Сьогодні Україна відзначає День Соборності.
У Дніпрі минула ніч, 333 день повномасштабного вторгнення росії в Україну розпочався без обстрілів. Повітряних тривог протягом ночі не було.
На сьогодні у Дніпрі ключова увага міської влади прикута до вирішення питань людей, які постраждали внаслідок трагедії на житловому масиві Перемога.
Від цього чергового зухвалого удару ворога по Дніпру 14 січня відомо про загибель 46 мирних людей.
Поранення отримали 80 жителів дев’ятиповерхівки.
Понад 20 людей досі перебувають у лікарнях. На сьогодні їх стан медики оцінюють як середньої тяжкості.
9 тіл загиблих потребують ідентифікації. Також 9 людей вважаються безвісти зниклими.
Нагадаємо, що фрагменти тіл людей продовжують знаходити під час сортування уламків зруйнованого будинку. Далі їх передають на ДНК-експертизу, яку проводить поліція.
За дорученням міського голови Дніпра Бориса Філатова велика увага приділяється відновленню послуг жителям постраждалої багатоповерхівки.
Напередодні наші комунальники відновили живлення, ще в одному під’їзді постраждалої від ворожої ракети багатоповерхівки по Набережній Перемоги, 118. Таким чином на сьогодні відновлено:
– електропостачання у 16 під’їздах;
– водо- та теплопостачання також у 16 під’їздах;
– газопостачання уже є у 13 під’їздах. Ще три чекають на висновки експертів.
– запущено 14 ліфтів. Ще по двох підйомниках призначена експертиза на понеділок.
Загалом, у будинку в який влучила ракета буде здійснено монтаж близько 1 500 вікон, ще 500 у будинках поблизу.
Наразі триває інструментальний огляд зруйнованої ворогом багатоповерхівки на ж/м Перемога. За результатами обстеження експерти з’ясують які квартири підлягають відбудові, а які будуть знесені, бо вони непридатні для проживання.
Огляд будинку триватиме близько 2-х тижнів. Проте вже за попереднім підрахунком буде демонтовано 97 квартир, 1-ну секцію будинку.
Постраждалі від атаки ворога 14 січня отримають на руки до 2 мільйонів гривень.
Це розмір матеріальної допомоги сім’ям, які втратили житло під час ракетного удару.
Мільйон гривень виділяє місто і мільйон гривень, за попередньою домовленістю, надійде до міста з області. Також багато бажаючих допомогти. В Україні це фонд Kiddo та Монобанк. У світі це міста-побратими Дніпра і посольства багатьох країн, на прохання яких в Україні буде відкрито спеціальний рахунок держказначейства, куди з-за кордону можна перевести гроші.
Ці гроші підуть напряму постраждалим людям.
Не залишилися осторонь і представники бізнесу. Вони вже зібрали більше 103 мільйонів гривень для постраждалих від ракетного удару.
Компенсацію за свої втрачені квартири люди отримають вже через місяць після проведення інструментального обстеження.
Також міська влада прийняла рішення анулювати всі заборгованості за комунальні послуги для людей, які втратили житло після удару російської ракети.
За дорученням міського голови Бориса Філатова відкрито штаб допомоги постраждалим від ракетного обстрілу 14 січня у НВК № 66 за адресою просп. Героїв, 3 А, щоденно з 8:00 і до 20:00.
У штабі можна:
– подати документи на отримання матеріальної допомоги для відшкодування збитків, завданих житлу;
– подати документи на отримання матеріальної допомоги на лікування постраждалим особам;
– подати документи на отримання матеріальної допомоги сімʼям загиблих;
– відновити втрачений або пошкоджений паспорт громадянина України;
– отримати свідоцтво про смерть загиблого;
– отримати QR код на грошову допомогу від ВПП ООН;
– отримати нотаріальні послуги.
Також свої послуги місту запропонувала нотаріус. Вона буде допомагати постраждалим в нотаріальному оформленні документів.
Пенсійний фонд також буде знаходитися у штабі, буде надавати довідку про доходи особам, що досягли пенсійного віку на матеріальну допомогу та приймати заявки на відновлення втрачених пенсійних посвідчень.
З понеділка, 23 січня у штабі будуть спеціалісти Центрального управління соціального захисту населення, які будуть реєструвати постраждалих на грошову допомогу від ВПП ООН.
Також прийом заяв на отримання матеріальної допомоги та відновлення документів триває у Штабі допомоги, який знаходиться на площі Шевченка, 7 (будівля адміністрації Соборного району).
Проконсультуватись, куди приносити документи та інші подробиці, можна за телефоном – (068) 557-34-19.
Телефони для консультацій департаменту соціальної політики: (068) 913-46-88, (095) 415-18-54.
За завданням міського голови Бориса Філатова у 3 закладах освіти відкриті пункти для тимчасового прихистку мешканців зруйнованого будинку. Вони знаходяться за адресами:
– НВК № 111, вул. Набережна Перемоги, 138.
– НВК № 130, просп. Героїв, 38 Центр;
– Центр «Штурм», вул. Гетьмана Петра Дорошенка, 9.
На базі закладу «Штурм» (вул. Гетьмана Петра Дорошенка, 9) працює гуманітарний центр. Туди можуть прийти всі, хто постраждав від ракетного удару, та отримати:
– ковдри, подушки, постіль;
– рушники та засоби гігієни;
– верхній одяг та теплі речі (як для дорослих, так і для дітей);
– продукти харчування (вода – питна та технічна, їжа довгого зберігання, їжа швидкого приготування);
– гарячі напої (чай та кава), печиво, цукерки.
Крім того, поруч з місцем трагедії розгорнуто намети для обігріву та харчування постраждалих, видачі одягу та речей першої необхідності.
КОМУНАЛЬНІ СЛУЖБИ ІНФОРМУЮТЬ
Ліміти електроенергії для нашої області, встановлені «Укренерго», залишаються невисокими – близько 51% від необхідної нам кількості.
Станом на 06:00 ліміти споживання електроенергії в Дніпропетровській області, що надав НЕК Укренерго, поки дозволяють проводити відключення лише за стабілізаційними графіками (ГПВ).
За інформацією ЦЕК зараз у Дніпрі застосовуються відключення споживачів ІІІ черги згідно з затвердженим графіком.
Тривалість таких відключень має бути від 3 до 5 годин. Стабілізаційні графіки будуть діяти доки наша область не перевищить виділені «Укренерго» ліміти. У випадку надмірного споживання електроенергії будуть введені аварійні відключення.
Велике прохання до дніпрян зменшити споживання електроенергії, не вмикати одночасно декілька енергоємних приладів, аби у Дніпрі й надалі діяли лише погодинні графіки вимкнення світла.
Дізнатися, коли за графіком у вас мають вимкнути світло, можна за посиланнями:
– якщо ви абонент ДТЕК – www.dtek-dnem.com.ua/ua/shutdowns
– якщо ви абонент ЦЕК – cek.dp.ua/index.php/nashi-novyny/754-timchasovi-grafiki-pogodinnikh-vidklyuchen.html
Відновлення графіків відключень дало змогу стабілізувати ситуацію з електропостачанням об’єктів тепло- та водопостачання.
Станом на 06:00 у Дніпрі працюють всі підвищувальні насосні станції.
КП «Дніпроводоканал» минулої доби ліквідував 26 засмічень на мережах водовідведення за заявками містян. Також фахівці підприємства працювали на 10 пошкодженнях мереж водозабезпечення.
Завершено аварійні роботи по вул. Антіна Синявського,78, відновлено водопостачання вулиць:
-Антіна Синявського;
-Затишна.
Сьогодні бригади КП «Дніпроводоканал» працюватимуть на пошкодженому водопроводі по вул. Олександра Кониського, буд. 8. Тимчасово припинено водопостачання цього будинку.
Подачу води буде відновлено протягом дня.
Щодо теплопостачання.
Всі об’єкти КП «Коменергосервіс» станом на 06:00 працюють у звичному режимі. Теплом забезпечені всі будинки, які обслуговує це теплопостачальне підприємство.
У КП «Жилсервіс Дніпро» вночі знову було відключення ДТЕКом живлення трьом котельням Центрального району. Без опалення були 37 житлових будинків, що знаходяться на:
– пр. О. Поля,
– вул. Полєтаєва,
– вул. Новосільна.
У КП «Теплоенерго» всі квартальні котельні у роботі. Щодо районних, то вночі була зупинка районної котельні по вул. Коробова, через проведення робіт енергетичною компанією в трансформаторі. Роботи завершено. Ця та всі інші районні котельні цього теплопостачального підприємства станом на 06:00 в роботі.
У будинкових котельнях та двох тепло-розподільчих пунктах (ТРП) КП «Теплоенерго» вночі також було знеструмлення приватними енергопостачальними компаніями, зокрема, буд.кот. та ТРП по:
-вул. Соснова;
– вул.Поточна;
– вул. Телевізійна;
– ст. Лоцманська;
– вул. Сірко;
– пр. І. Мазепи;
– вул. В. Мерзленка;
– вул. Новоорловська;
– вул. Орловська;
– вул. Талаліхіна;
– вул. Наб. Січеславська;
– вул. Чечелівска, К. Гордієнка;
– вул. Західна, Криворізька, Київська, Тупікова;
– пр. Д.Яворницького, вул. Пастера, вул. В. Чапленко;
– вул. Старокозацька, пр. Л. Українки;
– пл. Мостова;
– ТРП по вул. М.М. Шнеєрсона та В. Антоновича;
– вул М. Грушевського, С. Стрільців, Вознесенська;
– пров. Ушинського, вул. Воскресенська, пр. О. Поля, вул. Фабра;
– вул. Кн. Ольги.
Протягом минулої доби КП «Теплоенерго» було зафіксовано відключення живлення, а від так і зупинки об’єктів підприємства у всіх районах міста.
Підприємство напередодні оперативно ліквідувало аварію на вводі у 9 блоці по вул. Робоча, 24а.
Сьогодні через порив перекрито теплопостачання у будинок по вул. Казакевича, 9. Про час ремонтних робіт буде поінформовано додатково. Орієнтовно, це буде 23 січня після узгодження.
Щодо роботи комунальних підприємств міста.
За завданням міського голови Бориса Філатова всі комунальні служби Дніпра мають всю необхідну техніку та матеріали. Завдяки цьому вони можуть швидко та якісно виконувати будь-які ремонти на комунальних мережах.
У випадку виникнення будь-яких проблемних ситуацій на мережах водо-, та теплопостачання, комунальники одразу їх ліквідують. Це питання міська влада тримає на контролі, аби дніпряни в повному обсязі були забезпечені і теплом, і водою.
Нагадуємо, якщо у вас виникли проблеми з водопостачанням чи опаленням, телефонуйте на Єдину гарячу лінію Дніпровської міської ради:
(056) 732-12-12
(095) 732-12-12
(096) 732-12-12
(073) 732-12-12
ГРОМАДСЬКА РАДА ІНФОРМУЄ
Як повідомив голова Громадської ради при міській раді Дніпра Геннадій Корбан, протягом доби оброблено 71 звернення. Звернення надійшли у телеграм-канал Геннадія Корбана. Найбільше звернень традиційно стосувалися світла (53).
Голова Громадської ради Геннадій Корбан оперативно інформує у своєму Телеграм-каналі про стан будинків у зоні трагедії на ж/м Перемога.
Ось реакція людей:
«Був там сьогодні. Люди постійним потоком йдуть і їдуть. Хто просто віддати шану, а хто з квітами, іграшками, свічками. Досі», – пише дніпрянин Олег.
Містяни дякують міській владі, комунальним службам, Громадській раді: «молодці, усі оперативно працюють».
«Завжди розуміла, що у Дніпрі тебе не кинуть, обов’язково допоможуть», – пише дніпрянка Ольга.
До іншого.
В області вже діють так звані стабілізаційні графіки відключень електроенергії. Це означає, що відключати мають за графіками, оприлюдненими на сайтах операторів розподілу – комерційних компаній ДТЕК і ЦЕК.
Це зумовлено тим, що область вкладається у відведені НЕК Укренерго ліміти, які на 22 січня анонсовані як трохи збільшені.
Поки вимикають за графіками, хоча поодинокі випадки відхилень теж трапляються.
Світло:
мешканці дякують за усунення аварії на ТП по вулиці Леоніда Стромцова.
Подяка усім причетним!
Вода:
Богдана Хмельницького, 72/2: прорив магістрального водоводу, вода тече вулицею. Обстежено, воду перекрито. Наразі немає води по вулиці Софіївській. Роботи буде проведено сьогодні.
Тепло:
Після відключення котелень від електропостачання мешканці скаржаться, що у системі опалення з’являється повітря, і вони змушені викликати аварійну службу. Якщо заявок багато або служба задіяна на аваріях, тепла може не бути по кілька днів.
Богдана Хмельницького, 31: зараз тепло є.
Богдана Хмельницького, 113: систему обстежать і розповітрять протягом дня, якщо заявник відповість на дзвінки.
Інженерна, 8: систему обстежено і розповітрено, мешканці дякують аварійній службі.
Казакевича, 4: тепло повернуто.
Криворізька, 2: заміна вводу, ремонт завершено, тепло повернуто.
Новосільна, 7: без опалення протягом трьох днів. На жаль, заявник не відповідає на дзвінки.
пр. Олександра Поля, 64: течія зі складним доступом. Вчора змогли потрапити у приміщення колишньої аптеки, далі потрібно відкриття засувок на трасі, яке має зробити ЖС-Дніпро.
пр. Петра Калнишевського, 30: систему обстежать і розповітрять протягом дня.
Каналізація:
Запасна, 10: мешканці дякують за оперативну роботу КП “Дніпроводоканал”: «молодці, приїхали протягом дня і перевірили усі люки».
Проспект Миру, 87: прибудинкову каналізацію прочищено.
Звернутися у Телеграм-канал Геннадія Корбана можна за посиланням.
Заявки щодо проблем з теплопостачанням чи водопостачання можна залишати і за номерами Штабу взаємодопомоги Громадської ради:
(095) 816-39-11
(093) 261-32-25
(063) 402-79-56
(063) 681-61-82
(068) 638-28-48
Заявки за номерами Штабу взаємодопомоги Громадської ради приймають з понеділка по п’ятницю з 9 до 17 години.
Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: