Дніпро — лідер у наданні допомоги ВПО похилого віку

Безпечні, комфортні, доступні укриття та допомога й піклування про дніпрян та тих, хто через війну змушені були полишити свої домівки та нині оселилися у Дніпрі. Чергова по місту Ірина Максименко, начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики ДМР, перевірила виконання доручень міського голови Дніпра Бориса Філатова щодо піклування про осіб похилого віку серед містян та ВПО, а також облаштування та доступність найпростіших укриттів. Про це повідомляє телеканал ДніпроТВ.

Уже понад рік Галина Василівна з чоловіком мешкає в центрі підтримки громадян похилого віку «Милосердя». Жінка розповідає: цей центр став для них другою домівкою, адже рідну оселю зруйнували окупанти.

«Балкон у нас знесений, вікно винесене. Нам повертатися немає куди. Ми з такого пекла приїхали, що тут просто в раю, дуже добре, нас усе влаштовує. Прекрасна кімната, чоловік у мене хворий, але всі умови створені», — ділиться переселенка Галина Василівна.

Разом з ними тут проживає 46 осіб, із них 36 — ВПО. У дніпровському центрі «Милосердя» усі підопічні забезпечені житлом, одягом, взуттям та предметами побуту. А також мають чотириразове харчування, медичне обслуговування, організований відпочинок.

«Цей заклад один із перший прийняв і почав надавати послуги ВПО — це самотні люди похилого віку, які не мають того, хто мав за ними піклуватися. Вони усі направлялися до нашого міста без супроводу, тому людей тут приймали, людям надавали першу допомогу, вони постійно тут мешкають і мають усі належні умови», — розповідає Ірина Максименко, начальниця управління соціального захисту департаменту соцполітики ДМР.

Наступна локація, яку перевірила чергова по місту, — укриття. Воно розташоване в школі № 63. Тут можуть розмітитися понад пів тисячі людей.

«В часи блекауту люди ходили з мікрорайону. Було 300 людей за один раз ми вміщували, зараз під час обстрілів 20-35, ну до 40 людей», — каже Оксана Лукомець, директорка КЗО «Середня загальноосвітня школа № 63» ДМР.

Це найпростіше укриття, яке оснащене всім необхідним.

«Так, ми переконалися, що укриття має все необхідне, все передбачено. Це акт комісії, який дозволяє роботу цього укриття, це два виходи, це система вентиляції, це обладнане стільцями, чаєм кавою, водою, є туалет, є куточок для матері з дитиною, є медичний пункт», — звітує Ірина Максименко, начальниця управління соціального захисту департаменту соцполітики ДМР.

Укриття працює цілодобово і готове приймати людей під час повітряних тривог.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: