Держслужбовці та англійська: чи примусять чиновників вчити English

In English, please. Президент України запропонував офіційно закріпити статус англійської мови, як однієї з мов міжнародного спілкування. У перелік тих, хто має спілкуватися англійською, потрапили і держслужбовці. 

Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про статус англійської мови в Україні. Нею будуть зобов’язані володіти держслужбовці категорії А, голови місцевих адміністрацій, офіцери, поліцейські та прокурори.
Вчителька англійської мови розповідає: українці на гідному рівні спілкуються іноземною. Серед її учнів є і держслужбовці.

Руслана Петрівська, викладачка англійської мови: «Дуже важливо всім держслужбовцям знати англійську мову, показувати себе гідно на міжнародній арені. Тому, я вважаю, — це позитивний знак для розвитку нашої держави. В мене є учень — поліцейський, який зараз на війні. Людина, яка замотивована на вивчення англійської мови. І ця людина під’єднується на заняття навіть в машині, знаходячись в якомусь місці, не призначеному для навчання. Але коли людина хоче вивчити мову, вона зробить все для цього можливе».

Викладачка додає: якщо старанно займатись, то опанувати English можна буде вже за рік. Більшість дніпрян ініціативу підтримують, проте, є і ті, хто вважає: це не на часі.

«У воєнний час ми, мабуть, не встигнемо, а взагалі — це дуже хороша ідея».

«Це нереально реалізувати у воєнний час, і нашій країні, я думаю, це зараз не основне».

«Якщо хоче обіймати таку посаду – нехай вивчає».

«Нам же допомагає Європа. Легше буде знайти спільну мову, подякувати, попросити».

«Я вважаю, що потрібно, так як наша країна збирається інтегруватися до ЄС, і в принципі, якщо ми прагнемо до Європи, то так, мають знати. Я вважаю, що в нашій країні і так багато чого відкладається, і з корупцією питання. А цим і зараз можна займатись, нічого їм не заважає».

Секретар ДМР зізнається: не всі чиновники мерії знають англійську, втім, вчити доведеться.

Олександр Санжара, секретар ДМР: «Я бачу, що це досить далека перспектива, оскільки в нас багато чиновників навіть української не знають, що вже казати про англійську. Ну, але ініціатива цікава».

На думку політолога, англійська — мова розвиненого та демократичного світу. Знання іноземної додасть нашій країні інвестиційної привабливості, підвищить шанси на переговорах.

Володимир Сонюк, політолог: «Але є одне «але». Зараз у нас війна, чи треба нам влаштовувати загальну таку «встряску-перетряску» системи державного управління? Адже у нас чиновників, які володіють англійською мовою, більш-менш пристойно володіють, навіть якщо йдеться про високих чиновників, то це 5%, може 7. А що решта? Усіх інших зняти та призначити нових?»

Президентський проєкт передбачає іспити з англійської для держслужбовців. Крім того, володіти мовою мають медики швидкої, а в усіх видах транспорту інформація має дублюватись іноземною. Втім, обговорення ще тривають.

За матеріалами Дніпро ТV.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: