Ціни на важливий продукт зросли: вартість досягла 12-річного максимуму в усьому світі

Ціни на цукор досягли 12-річного максимуму на біржі. В результаті вартість цього продукту зростає в усьому світі, в тому числі і в Україні.

Головна причина – посушлива погода в Індії та Таїланді. Індія зараз ризикує опинитись у ситуації найменшої кількості мусонних опадів за останні вісім років. За деякими прогнозами, із жовтня індійським заводам заборонять експорт цукру.

Суху погоду пов’язують із природним кліматичним явищем Ель-Ніньо. Воно викликає занепокоєння можливими перебоями у виробництві деяких товарів, включно з цукром. Жовтневий контракт на білий цукор на ICE торгувався за ціною $740,20 за тонну, що є найвищим показником з вересня 2011 року, а згодом піднявся на 0,7% до $730,00 за тонну.

Яка ситуація в Україні

Україна заборонила експорт цукру ще на початку літа для того, щоб утримати рівень цін. Діятиме заборона до 15 вересня. Причиною такого рішення слід уникнути дефіциту продукту.

«Влітку в Україні зростає споживання цукру. Тому, щоб уникнути виникнення дефіциту та зростання цін на внутрішньому ринку, в цей період уряд тимчасово припиняє квотування експорту цієї продукції», – аргументували в уряді.

Проте уникнути подорожчання цукру в Україні, за словами виконавчого директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, не вдасться. Втім, за його словами, зростання цін буде незначним і становитиме 2-3%. «Цукоріння у нас закінчується в листопаді – тоді буде новий урожай. До листопада ж ми доїдаємо врожай минулого року. Тобто цукор зросте в ціні, тому що зростає вартість його зберігання. Однак це зростання не буде критичним – 2-3%», – прогнозує експерт.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: