Метод «Наріка»: майно або смерть? Як Володарка стала приводом для нападів? Бізнесмен Дмитро Фоменко розповів як на нього полювала ОЗУ «Наріка» у Дніпрі. Його ж – Олександра Петровського – звинувачує у замаху на своє життя не тільки пан Фоменко. Хто ще? Дивись у БАВОВНІ від телеканалу ДніпроTV.
Поки історики сперечаються з урбаністами чи має, так звана, Володарка значення як пам’ятник промислової архітектури, навколо неї – точаться баталії. У Дніпрі фабрика, яку за звичкою називають Володаркою, сформувалася на території історичних домоволодінь.
Історична будівля фабрики Володарського насправді одна з найдавніших історичних локацій нашого міста. Це взагалі єврейський квартал. У 1856 році тут з’являється тютюнова фабрика Іллі Джигіта – це найбільше підприємство в цій галузі, вона була своєрідним брендом, її рекламу можна побачити в усіх Катеринославських виданнях. І в радянський час на місці володінь сім’ї Джигіт розташовується швейна фабрика імені товариша Мойсея Володарського. Така ситуація, вона була заснована 5-го квітня 1922 року, тобто у цьому розі, взагалі, 100 років виповнюється цій фабриці. Це єдина така промислова споруда в стилі конструктивізму в центрі міста, бо ми знаємо, що взагалі промислові підприємства розташовувались за околицями – в пригородах, – розповідає історик Максим Кавун.
Корпус фабрики є «чистим» зразком декларативної архітектури новітнього часу, що виникла по закінченню Першої світової війни, є витвором відомих авторів, єдиним у центральній частині міста прикладом промислової архітектури авангарду, та взагалі єдиним у м. Дніпро зразком школи раціоналізму 1920-х років, має історичну та архітектурну цінність.
Власником став бізнесмен Дмитро Фоменко, він же президент ЗАТ «Фінансовий союз банк», частиною якого свого часу стало КП «Мрія», завдяки погашенню численних кредитів, які привели фабрику до банкрутства. У пана Фоменка її і «віджимали». При чому ефектно: із застіллями, зламаними кістками та замахами на вбивство – по класиці 90-х, але…у 2016 році.