Чи пов’язані начальник обласної Держміграційної служби і шахрайські схеми міграції

Служба безпеки України блокує канала незаконної втечі ухилянтів з України чи не щодня. Але хто може залишити країні в межах закону? І чому Міграційна служба не взялася за блокування незаконних переправ? Нині підвищення рівня шахрайських міграцій пов’язують із діяльністю криміналітету, та навіть, кадровими змінами в обласній службі. Тож, чи пов’язані начальник обласної Держміграційної служби і шахрайські схеми міграції?

Про це та інше розповідали в спецрепортажі ДніпроNews телеканалу ДніпроTV.

Кількість українців охочих «переправитися» через кордон нелегально – тільки росте. Виявилося, що в нашій країні є навіть охочі незаконно вирушити до рф! На Сумщині прикордонники разом зі співробітниками Служби безпеки України та Національної поліції затримали осіб, які переправляли нелегалів через державний кордон України на територію росії. Згадана «послуга» з нелегального перевезення коштувала до 1500 доларів США. Серед клієнтів зловмисників були як громадяни України, так і країни-агресора, — повідомили в МВС України.

Днями СБУ заблокувала ще чотири канали втечі ухилянтів за кордон. В ході слідчо-оперативних дій в Закарпатській, Львівській та Сумській областях затримано 15 організаторів нелегальних «трафіків». За різні суми грошей вони обіцяли своїм клієнтам безперешкодний перетин держкордону. У середньому «прайс» становив від 1,5 до 8 тис. дол. з особи, залежно від регіону проживання.

І тут питання – куди дивиться обласна Міграційна служба? У ЗМІ її нового очільника пов’язують саме із підвищенням рівня міграційних злочинів.

Та що відомо про Богдана Чегіля, який нещодавно очолив Міграційну службу Дніпропетровщини?

Цікавим у біографії Богдана Чегіля є саме період його роботи у Мелітопольській ДБР – від цієї посади його відсторонили, через службове розслідування. Свого часу «Мелітопольський олійноекстракційний завод» став героєм конвертаційної афери.

В ході досудового розслідування встановлено, що особи отримали за грошову винагороду паспорти громадян України та ідентифікаційні коди. Зареєструвались у якості фізичних осіб-підприємців, діючи в інтересах заводу. Так, створили 46 фіктивних ФОПів. Відкрили у відділенні «ОТП Банку» розрахункові рахунки конвертували упродовж 2016-2019 років грошові кошти товариства у готівку у сумі 81 360 539 грн.

Богдан Чегіль чомусь закриває цю справу, будучи заступником директора Мелітопольського ДБР. І повертає заводу вилученої у нього готівки на суму 17 мільйонів гривень та 700 000 доларів. На думку тодішнього в.о. директора ДБР пана Соколова закриття кримінального провадження було незаконним, ба більше – частина грошей зникла.

Тому пана Чегіля відсторонили. З травня 2020 року по червень 2021-го він через суд намагався скасувати накази про проведення службового розслідування, внаслідок якого його було усунуто з посади, але 25 вересня 2020 року на цю посаду за підсумками відкритого конкурсу призначили іншу людину.

А пан Чегіль у грудні 2021 року очолив Держміграційну службу в Дніпропетровській області.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: